۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۱۱
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84421983
۰ نفر

برچسب‌ها

پردیس سینمایی مهر سقز به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - پردیس سینمایی مهر سقز شامل سه سالن با ظرفیت ۴۶۹ صندلی و همچنین ۶ سالن سینمایی دیگر به صورت همزمان در شهرهای بیجار و سنندج به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رییس حوزه هنری کردستان عصر شنبه در مراسم افتتاح و بهره برداری از پردیس سینمایی سقز اظهار داشت: حوزه هنری در راستای ایجاد بسترهای فرهنگی و توسعه فرهنگ و هنر یکی از متولیان توسعه فرهنگ در استان است. 

امین مرادی اضافه کرد: سقز با داشتن سابقه دیرین فرهنگی و غنی در حوزه هنرهای نمایش، سالها از داشتن سینما محروم بود که افتتاح سینما نقش مهمی در توسعه و گسترش فرهنگ ایفا خواهد کرد.

وی افزود: راه‌اندازی و بهره‌برداری از پردیس سینمایی سقز، فرصت‌های بهتری را برای حضور حوزه هنری در این شهرستان فراهم می‌کند و این حضور می‌تواند زمینه ساز رقم خوردن فعالیت‌های بهتر فرهنگی و هنری باشد.

رییس حوزه هنری کردستان با بیان اینکه این استان قطب فیلم کوتاه است، اضافه کرد: در جشنواره‌های مختلف ملی و بین المللی هنرمندان کردستانی جایزه های اول را کسب کرده‌اند و این نشان از توانمندی آنان دارد.

پردیس سینمایی مهر سقز به بهره‌برداری رسید

مرادی با اشاره به اهمیت و جایگاه سینما در دنیای امروز، افزود: در عصر حاضر سینما به عنوان یک ظرفیت مهم فرهنگی است و با توجه به جذابیتی که دارد بهترین مکان در راستای ایجاد سرگرمی های مناسب برای خانواده ها به ویژه نسل جوان محسوب می‌شود.

رییس حوزه هنری کردستان با اشاره به اینکه سقز ظرفیت های فرهنگی و استعدادهای کم نظیر دارد، ادامه داد: وجود پردیس سینمایی در این شهرستان تاریخی و فرهنگی ضروری بود و خوشبختانه امروز سه سالن سینمایی به بهره برداری و تحویل مردم سقز شد.

مرادی با بیان اینکه پردیس سینمایی مهر سقز یک مجموعه کامل فرهنگی و پاتوق فرهنگی است، یادآور شد: این پردیس سینمایی صرفا برای اکران و نمایش فیلم نیست بلکه کارهای فرهنگی و پاتوقی برای کشف استعدادهای جوانان این شهر است.

وی اظهار داشت: این پردیس سینمایی دارای کافه کتاب، کافی شاپ، سالن انتظار و مجموعه بخش‌های فرهنگی است و بزودی در اختیار فرهنگ دوستان این شهرستان قرار می‌گیرد.

طرح پردیس سینمایی شامل سه سالن که سالن اصلی آن ۴۶۰ نفره و دارای ۲ سالن ۴۶ نفره است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha