هنرمندان و خبرنگاران سادات آران و بیدگل تجلیل شدند

کاشان - ایرنا - ۳۰ هنرمند و خبرنگار سادات آران و بیدگل روز شنبه در آیینی با اهدای لوح تقدیر و کتاب شریف نهج‌البلاغه تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، در این آیین از حرمت سادات متولی نوش‌آبادی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز که چندی پیش  رتبه سوم بخش خبر نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) را کسب کرده بود، تجلیل به عمل آمد.

 ۳۰ نفر از نزدیک به ۱۶۰ هنرمند اهل فرهنگ، هنر و رسانه آران و بیدگل از سادات در حوزه‌های مختلف موسیقی، شعر و ادبیات، آواز، فیلمسازی، عکاسی، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، رسانه و سایر رشته‌های هنری فعالیت دارند که برخی از آنان صاحب رتبه‌های برتر استانی و ملی در مسابقه‌ها و جشنواره‌های مختلف هستند.

به گفته مسوولان فرهنگی و هنری آران و بیدگل، ۶۰ نفر از مجموع هنرمندان این شهرستان اهل قلم هستند.

آیین تجلیل از هنرمندان و خبرنگاران سادات آران و بیدگل با شعرخوانی، اجرای سنتور و آواز در مدح و وصف مولای متقیان امیرالمومنین(ع) همراه بود.

قرار است بانک اطلاعاتی هنرمندان سادات آران و بیدگل به منظور شناسایی هنرمندان سادات این شهرستان در قالب یک مجموعه منسجم و واحد، تکریم سالیانه هنرمندان در مناسبت‌های خاص و ویژه آنان، بررسی مشکلات و نیازمندی‌ها، شناخت چالش‌ها و دغدغه‌ها و آسیب‌شناسی شرایط آنان تشکیل شود.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha