۵۶۰ هزار فقره تسهیلات بانکی در کردستان پرداخت شد

سنندج- ایرنا- مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان گفت: ۵۶۰ هزار فقره تسهیلات بانکی در بخش های مختلف در سطح استان به متقاضیان پرداخت شده است.

حسام الدین اسعدی روز شنبه در حاشیه افتتاح باجه بانکی قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان سروآباد اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران از ابتدای فعالیت آن در سال ۱۳۸۶ تاکنون ۵۶۰ هزار فقره تسهیلات در بخش های مختلف اشتغالزایی و تبصره ۱۶ ( تسهیلات مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد برکت) پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران چهارمین بانک استان کردستان در زمینه پرداخت تسهیلات است، افزود: این بانک در بخش بنیاد برکت ۲ هزار و ۶۷۰ فقره تسهیلات پرداخت کرده است که یک هزار و ۱۶۵ فقره آن در زمینه اشتغالزایی کولبران بوده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان یادآور شد: در حال حاضر ۱۴ شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان های استان فعال است و یک باجه نیز در شهر سروآباد امروز فعالیت خود را آغاز می کند و یک باجه نیز در شهرستان سقز در یکماه آینده افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان های مریوان و سروآباد ۱۲ هزار نفر مشتریان بانک قرض الحسنه مهر ایران هستند گفت: در این ۲ شهرستان تاکنون ۲۵ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است.

۵۶۰ هزار فقره تسهیلات بانکی در کردستان پرداخت شد

اسعدی گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران از سرمایه ۱۰ بانک بزرگ دولتی کشور تاسیس شده است که نه سود می گیرد و نه سود می دهد فقط کارمزد با نرخ چهار درصد دریافت می کند و هدف از تاسیس آن اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و کمک به رفع نیاز نیازمندان است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر از مدیریت امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کردستان ابراز امیدواری کرد خدمات این بانک در شهرستان سروآباد موجب رضایت شهروندان و رفاه حال آنها شود.

شیوا قاسمی پور افزود: باتوجه به اینکه مشتریان بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان سروآباد مجبور بودند برای انجام امورات بانکی به شهرستان مریوان مراجعه کنند و باعث ایجاد هزینه رفت و آمد و از سویی نیز باتوجه به ویروس کرونا امکان گسترش این بیماری بود ایجاد یک باجه در شهرستان سروآباد را در دستور کار قرار دادیم.

۵۶۰ هزار فقره تسهیلات بانکی در کردستان پرداخت شد

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باتوجه به اعتقادات دینی مردم در شهرستان سروآباد که گرفتن سود و پرداخت سود را حرام می دانند ایجاد یک بانک در این شهرستان که تسهیلات را به صورت قرض الحسنه پرداخت کند امری ضروری بود.

در ادامه باجه بانکی بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان سروآباد با حضور نماینده مجلس، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسوولان شهرستانی افتتاح شد.

بخشدار هورامان نیز در این جلسه تقاضای ایجاد یک باجه بانکی قرض الحسنه مهر ایران را به مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کردستان ارائه داد که در صورت درخواست نماینده مجلس و فرماندار این امر محقق خواهد شد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیت ۵۰ هزار نفری در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha