۶هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‎های بوشهر پرداخت شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر گفت: از ابتدا فعالیت دوره پنجم شوراهای اسلامی تاکنون ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به ۴۰ شهرداری این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، حمید بردستانی روز شنبه در نشست شهرداران استان بوشهر افزود: از این میزان اعتبار سه هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی بوده است.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده یکهزار و ۶۰۰ پروژه با یک‌هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبار اجرا شده و برخی از آنها نیز در در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

بردستانی ادامه داد: همچنین در دوره پنجم فعالیت شوراهای شهر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ارزش افزوده و ۴۸۳ میلیارد تومان از محل آلایندگی به ۴۰ شهرداری استان بوشهر پرداخت شد.

بردستانی با اشاره به اینکه ۱۴ مرداد زمان آغاز فعالیت شورای ششم در استان بوشهر است، اظهار داشت: شمار اعضای شورای شهرهای استان در دوره ششم ۲۱۰ نفر است که از این شمار ۱۹۱ نفر مرد و ۱۹ نفر زن هستند و از این شمار 91 نفر سابقه عضویت قبلی در شورای شهر دارند.

وی گفت:  از مجموع اعضای شورای ششم استان ۳۴ نفر ایثارگر، سه نفر دکترا، سه نفر تحصیلات حوزوی، ۳۷ نفر کارشناسی ارشد، ۱۱۷ کارشناسی، ۳۴ نفر فوق دیپلم و ۱۶ نفر دیپلم هستند.

بردستانی ادامه داد: از ۲۱۰ نفر اعضای شورای پنجم، ۱۴۱ نفر در انتخابات شورای ششم شرکت داشتند و ۱۶ نفر از مجموع آنها با صدور دستور قضایی از ادامه فعالیت بازماندند.

وی اظهار داشت: در دوره پنجم شوراهای شهرها در مجموع، ۵۳ شهردار برای ۴۰ شهر استان انتخاب کردند که در این دوره ۱۱ شهردار استعفا کرد و ۲ شهردار نیز استیضاح شدند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری بوشهر گفت: در سه سال گذشته ۷۵۰ پروژه با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان در ۴۰ شهر استان بوشهر افتتاح شد که دفتر فنی بر آنها نظارت کامل داشت.

سید موسی موسوی با اشاره به توسعه فضای سبز در شهرهای استان بوشهر عنوان کرد: کمربند طرح فضای سبز شهرهای این استان به ۶۵ هکتار رسیده که  این میزان در سه سال اخیر اجرا شده است.

وی همچنین از رفع ۱۲۲ نقطه حادثه‌خیز در شهرهای استان بوشهر خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha