نمایشگاه «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» به کار خود پایان داد

تهران- ایرنا- نمایشگاه «ماه فرهنگی ایران در ژاپن« که توسط رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و به مناسبت المپیک ۲۰۲۰ توکیو از ۷ تیر برپا شده بود، امروز (شنبه ۹ مرداد) و پس از استقبال مخاطبان ژاپنی به کار خود پایان داد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه ماه فرهنگی ایران در ژاپن با همراهی آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) و اداره کل همکاری های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات در محل آژانس برگزار شده بود.

در ماه فرهنگی ایران در ژاپن بخش های عکس، صنایع دستی، غذای ایرانی و تابلوهای معرفی ایران به زبان ژاپنی در معرض بازدید علاقه مندان قرار گرفت و بیش از ۵۰ تابلوی معرفی جاذبه های گردشگری، طبیعت و ... از ایران برای نمایش در این رویداد با ترجمه و درج توضیحات به زبان ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی طراحی و آماده شد.

همچنین مخاطبان می توانستند علاوه بر فیلم های معرفی ایران با زیرنویس ژاپنی، موسیقی و منشورات رایزنی فرهنگی، از ۳ نوع غذای ایرانی نیز استفاده کنند.

برگزاری نمایشگاه نقاشی"تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن" نیز از دیگر برنامه های رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به همین مناسبت در این کشور بوده است.

به گزارش ایرنا، مسابقات المپیک توکیو به دلیل شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا با یک سال تاخیر از ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۱ (دوم مرداد ۱۴۰۰) آغاز شد و تا ۱۶ مرداد ادامه دارد. رقابت های پارالمپیک توکیو نیز از ۲۴ اوت ۲۰۲۱ (دوم شهریور ۱۴۰۰) آغاز می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha