نمکی: در دولت دوازدهم خدمات ارزنده‌ای در نظام سلامت انجام شد

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دولت دوازدهم خدمات و اقدامات ارزنده ای در زمینه نظام سلامت کشور انجام شد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و سلامت ایرنا، سعید نمکی عصر شنبه در آیین بهره برداری از طرح های وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی که با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: در آخرین روزهای دولت دوازدهم به عنوان یک سرباز نظام سلامت از رئیس جمهور تشکر می کنم، در این دولت زحمات و خدمات ارزنده ای شکل گرفت.

وی اظهار داشت: در این دولت با حمایت ویژه رئیس جمهور خدمات و اقدامات ارزنده ای مانند طرح تحول نظام سلامت، توسعه آموزش پزشکی، توسعه خدمات بهداشتی در مناطق محروم انجام شده است.

به گفته وزیر بهداشت، در طرح تحول سلامت نیمی از ۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی که بخش قابل توجهی از آنها فرسوده بود بهسازی شد، همچنین بیش از ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی فعال تا آخر هفته به بهره برداری می رسد.

نمکی تصریح کرد: در یکسال گذشته میزان تخت های آی سی یو ۲ برابر شد و ۵۰۰ دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان ها مجهز کردیم تا بیماران تنفسی ناشی از کرونا مشکلی نداشته باشند.

وی اظهار داشت:بیش از هزار خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت افتتاح کردیم و این مراکز به ۴۲ درصد رسید حتی در مناطق کم برخوردار افزایش یافت.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ۱۴ هزار تخت در طول یکسال تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد که از این تعداد حدود ۶۰۰ تخت بیمارستانی در فاز اول آمادگی بستری بیماران را دارد و طرح تکمیلی و توسعه مرکز طب کودکان (حکیم۲) در هفته آینده افتتاح می شود.

نمکی ادامه داد: در حاشیه تهران تخت بیمارستانی نداشتیم اکنون بیش از ۲۵۰۰ تخت مورد بهره برداری قرار گرفته یا هفته های آینده آماده افتتاح است.

به گفته وی،در دولت دوازدهم میزان متخصص و فوق تخصص ۲ برابر شد و بسترهای توسعه زیر ساخت های آموزشی، رفاهی و معیشتی برای دانشگاه ها و دانشجویان فراهم شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار امیدواری کرد طرح های پویش ره سلامت تا هفته آینده به بهره برداری برسند .

وی افزود: قدردان زحمات خیران در حوزه سلامت هستیم و برخی از تخت های بیمارستانی به همت آنها مجهز شده است.

نمکی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا و اینکه در تخت های بیمارستانی مشکل داشتیم، اما هیچ بیماری بدون تخت پشت درهای بیمارستانی نماند و امیدواریم بتوانیم موج پنجم کرونا را نیز کنترل کنیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha