مدیرعامل سیمان نهاوند: مشکل کمبود برق این کارخانه نیازمند رسیدگی است

همدان-ایرنا- مدیرعامل کارخانه سیمان نهاوند خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات کمبود برق این واحدصنعتی شد و گفت: این مشکل، کارخانه را به حالت تعطیلی کشانده و پیگیری‌های ما در این زمینه به نتیجه نرسیده است.

به گزارش ایرنا مجتبی فرونچی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارخانه سیمان نهاوند برای تولید بیشتر و حمل مواداولیه هیچ مشکلی ندارد ولی کمبود برق، کارخانه را تعطیل کرده و پیگیری‌های ما برای وصل برق مورد نیاز جواب نداده در حالی که اعلام می‌شود مشکل کمبود برق برطرف شده است ولی در عمل اینطور نیست.

وی تاکید کرد: کارخانه سیمان نهاوند به عنوان بزرگترین واحد تولیدی در عرصه صادرات غیرنفتی نزدیک به یک دهه است که در شهرستان نهاوند شروع به فعالیت کرده است و در چند سال اخیر با تولید روزانه سه‌هزار و ۳۰۰ تن به موقعیت خوبی رسید ولی مشکلات قطعی برق کارخانه‌ها را به حالت تعطیلی کشاند.

فرونچی افزود: مهمترین دلایل گرانی سیمان کاهش برق ورودی کارخانه به ۱۰ درصد و حتی کمتر و نبود نظارت کافی بر نحوه توزیع سیمان و احتکار آن است.

وی ادامه داد: برق کارخانه سیمان نهاوند ۱۰ درصد است که نمی‌شود کارخانه را روشن کرد ولی ما روزانه بین هزار تا هزارو ۵۰۰ تن از ذخایر انبارها را با قیمت مصوب ۲۱هزار تومان روانه بازار مصرف و در اختیار عوامل فروش کارخانه قرار می‌دهیم.

مدیرعامل کارخانه سیمان نهاوند، یادآور شد: این کارخانه از استانداردهای کشوری و بین‌المللی مناسب تولیدی و زیست محیطی برخوردار است و بزرگترین کارخانه و واحد تولیدی شهرستان است اگر مشکل برق حل شود کارخانه سیمان نهاوند از تمامی ظرفیت خود برای بازار مصرف داخلی و صادرات به کشورهای خارجی استفاده می‌کند.

فرونچی خاطرنشان کرد: مدیران ارشد کارخانه سیمان نهاوند در این مدتی که با رکود مواجه بودیم بیکار ننشستند و برای رفع نیاز شهرستان و استان روزانه بین هزار تا هزار و ۵۰۰ تن از ذخیره انبارها را با قیمت مصوب ۲۱هزار تومان روانه بازار کردیم. 

به گفته وی کیفیت تجهیزات پالایش کارخانه سیمان نهاوند در حد استانداردهای اروپای غربی است و سیستم فیلتر و تجهیزات مربوط به پالایش این کارخانه یکی از بهترین فیلترهای جلوگیری از آلایندگی هواست و در تولید و بالا بردن راندمان کارخانه و توان نیروی انسانی مفید است.

او با بیان اینکه سیمان نهاوند موفق به کسب چندین نشان لوح و تندیس سیمین صنعت سبز کشور شده است گفت: شاخص‌های اصلی انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز شامل مدیریت پسماند، خوداظهاری و پایش، هوای پاک، عدم آلایندگی و تجهیز سیستم‌های نشان‌دهنده آلایندگی فضای سبز محیط و اطراف کارخانه و رعایت نکات بهداشتی و خدماتی است.

مدیرعامل این واحد صنعتی اظهار داشت: کارخانه سیمان نهاوند با ۶۵ هکتار وسعت و ذخیره ۵۸ کیلومتر مربع معادن سنگ مارن و آهک و با بیش از ۵۰درصد نیروی بومی و مجهزترین آزمایشگاه در ایران به لحاظ تنوع تولید محصول سیمان با کیفیت بالا توجه مشتریان داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است.

فرونچی اضافه کرد: در ایران با کارخانه‌های فراوان سالانه ۸۸ میلیون تن سیمان تولید می‌شود در حالی که میزان مصرف کشور ۵۵ میلیون تن است که نیازمند بازار صادرات هستیم.

استان همدان دارای یک هزار و ۶۶ واحد صنعتی است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha