رکورد المپیک در ۱۰۰ متر زنان و ۴در ۴۰۰ متر مختلط شکست

تهران- ایرنا- رکوردهای المپیک در ماده‌های ۱۰۰ متر زنان و ۴ در ۴۰۰ متر مختلط در مسابقات دو و میدانی المپیک توکیو شکسته شد.

به گزارش ایرنا، امروز(شنبه) در ماده ۴ در ۴۰۰ متر مختلط، تیم لهستان با زمان سه دقیقه و ۹ ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد المپیک را هم شکست. تیم‌های جمهوری دومنیکن و آمریکا مدال‌های نقره و برنز این ماده را به دست آوردند.

در فینال ۱۰۰ متر زنان نیز هر سه مدال به دوندگانی از جامائیکا رسید. الاین تامپسون در این مسابقه رکورد ۱۰ ثانیه و ۶۱ صدم ثانیه را به دست آورد و رکورد جدیدی برای بازی‌های المپیک ثبت کرد. شلی‌آن فریز-پرایس دونده نامدار جامائیکایی که امید زیادی به کسب مدال طلا داشت در این مسابقه به هموطن خود باخت و نقره گرفت.

فرزانه فصیحی نماینده ایران در این ماده بود که دیروز با زمان ۱۱ ثانیه و ۷۹ صدم ثانیه در مرحله اول مسابقات رتبه ۵۰ را در میان ۵۴ شرکت‌کننده به دست آورد و حذف شد.

فینال ماده پرتاب دیسک المپیک توکیو امروز برگزار شد و دانیل استاهل از سوئد با ثبت رکورد ۶۸ متر و ۹۰ سانتی‌متر به مدال طلا رسید. سیمون پترسون هموطن او با ۶۷ متر و ۳۹ سانتی‌متر نقره گرفت و لوکاس وشادینگر از اتریش به مدال برنز رسید.

احسان حدادی نماینده ایران در این ماده بود که دیروز در مرحله مقدماتی با پرتابی به طول ۵۸ متر و ۹۸ سانتی‌متر در رده ۲۶ قرار گرفت و حذف شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha