دین پرست: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۵۰ درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ضمن بیان کاهش ۵۰ درصدی میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: میانگین رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی به ۳۹ درصد رسیده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست در توضیح آخرین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی که دربازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۶۹ درصد بود در بازه زمانی ۳۰ تیرماه تا ۶ مردادماه، با ۳۵ درصد کاهش به ۴۶ درصد رسیده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا افزود: میانگین استفاده از تهویه مناسب در اماکن عمومی که دربازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۷۲ درصد بوده که در بازه زمانی ۳۰ تیرماه تا ۶ مرداد ماه، با ۳۲ درصد کاهش به ۴۹ درصد رسیده است.

دین پرست با یادآوری اینکه، میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی دربازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۷۲ درصد بوده است، گفت: متاسفانه این شاخص، در بازه زمانی ۳۰ تیرماه تا ۶ مردادماه، با ۳۱ درصد کاهش به ۵۰ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: میانگین رعایت پروتکل فاصله‌گذاری دراماکن عمومی که دربازه زمانی۲ تا ۹ تیرماه، ۶۹ درصد بوده  که در بازه زمانی ۳۰ تیرماه تا ۶ مردادماه، با ۴۴ درصد کاهش، ۳۹ درصد گزارش شد.

دین‌پرست همچنین درباره استان‌های با کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم گفت: دراستان های البرز، زنجان، کرمان، گیلان و هرمزگان بین ۲۵ تا ۳۱ درصد، گیلان با رعایت ۲۵ درصدی پروتکل‌های بهداشتی، هرمزگان با رعایت ۲۶ درصدی و البرز با رعایت ۲۷درصدی در قعر جدول رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از طرف مقابل، استان‌های خراسان جنوبی وکرمانشاه، با رعایت  ۵۳ درصدی پروتکل های بهداشتی و استان مرکزی، با رعایت ۴۹ درصدی، در صدر جدول رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند.

معاون وزیر کشور به وضعیت رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی هم اشاره کرد و گفت: میانگین استفاده از تهویه مناسب در اماکن عمومی به  ۴۹ درصد رسیده است.

دین پرست در همین راستا به مکاتبه دو روز گذشته وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با وزیر بهداشت اشاره و تصریح کرد که در این مکاتبه، وزیر کشور با برشماری تکالیف قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطوح ملی و استانی ‌و تشریح و تبیین مسوولیت‌های قانونی آن وزارت‌خانه ‌و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، در قالب کمیته‌های عالی نظارت و الزام همه دستگاه‌های مرتبط عضو ستاد و قرارگاه عملیاتی به همکاری با وزارت بهداشت، خواهان ارتقا و گسترش نظارت‌ها، به منظور افزایش میانگین سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استانهای سراسر کشور شد.

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقاله با کرونا خاطرنشان کرد: در روزهای آینده، مفاد تمامی مصوبات ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی درباره تکالیف دستگاه‌های اجرای عضو ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی، در ارتباط با نحوه و چگونگی نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی، منتشر خواهد شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha