۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84421838
۰ نفر

برچسب‌ها

پاریسی‌های معترض به خیابان آمدند

تهران – ایرنا– معترضان فرانسوی در اعتراض به صدور مجوزهای بهداشتی کرونایی و واکسیناسیون اجباری باز هم در خیابان های پاریس تجمع کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، فرانسه در هفته های اخیر صحنه اعتراض های مردمی به تمهیدات جدید دولتی برای ریشه کن کردن شیوع کرونا در سراسر کشور است. از جمله این تمهیدات، صدور مجوزهای سلامت در اماکن عمومی است که نشان می دهد افراد آنتی بادی دارند، واکسینه شده اند یا آزمایش پی سی آرشان منفی است.

در همین حال، پاریسی ها امروز (شنبه) در اعتراض به طرح واکسیناسیون اجباری و محدودیت های جدید به خیابان ها آمدند.

شنبه هفته گذشته نیز ۱۶۰ هزار نفر در سراسر کشور فرانسه تظاهرات کردند و نسبت به طرح جدید معترض شدند.

به موجب این مجوز بهداشتی، هر فرد باید ثابت کند که کاملا واکسینه شده است، آزمایش پی سی آرش منفی است یا از آزمایش آنتی بادی برای ورود به اماکن عمومی از جمله رستوران ها برخوردار است.

به رغم اعتراض های فرانسوی ها، این تمهیدات جدید از ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیر) به اجرا گذاشته شد.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه چندی پیش برنامه های گسترده و فراگیری را برای مبارزه با اوج گیری سریع و دوباره ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد که به گفته معترضان، آزادی انتخاب شهروندانی را که به دریافت واکسن تمایل ندارند، مخدوش و نقض می کند.

برخی دولت های غربی و اروپایی با توجه به خطر آسیب رساندن گونه های تازه این ویروس به بهبود اوضاع اقتصادی در صورت امکان رشد بدون مهار، با وجود آغاز دوره تعطیلات تابستانی در کشورهایشان، به تجدیدنظر در راهبردهای مبارزه با کووید - ۱۹ وادار شده اند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha