بخشی از پارک جنگلی «فندقلو» اهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

تبریز - ایرنا - معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تامین زیرساخت‌های لازم برای ارایه خدمات بهتر به گردشگران در پارک جنگلی «فندقلو» اهر ضروری است، گفت: واگذاری بخشی از اراضی این پارک به سرمایه‌گذار بخش خصوصی در دستور کار است.

علیرضا بایرام زاده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پارک جنگلی فندقلو از جمله مناطق گردشگری طبیعی استان است که همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، اظهار داشت: با توجه به اینکه اراضی پارک جنگل فندقلو  در اهر تحت تملک محیط‌زیست و منابع طبیعی است بنابراین این اداره کل تلاش می کند با تحویل بخشی از این اراضی و واگذاری آن به بخش خصوصی، زمینه توسعه گردشگری این منطقه را فراهم کند.

بایرام زاده، ادامه داد: پس از تحویل اراضی توسط این سازمان، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این منطقه بکر و زیبا می‌توانند با اعلام آمادگی مراحل واگذاری را آغاز کنند.

وی یادآوری کرد: پس از واگذاری بخشی از اراضی این پارک جنگلی به بخش خصوصی، در این منطقه زیرساخت‌های لازم برای تامین امکانات برای گردشگران فراهم خواهد شد.

پارک جنگلی فندقلو اهر با بیش از ۲۰۰ هکتار وسعت از جمله مناطق زیبا و گردشگر پذیر منطقه قره داغ و اهر بوده و در ۲۵ کیلومتری جاده اهر به مشگین شهر بر فراز کوه های سرسبز روستای انداب قدیم واقع شده است.

این جنگل از مناطق مهم گردشگری استان بوده به طوری که برای بهره مندی گردشگران داخلی وخارجی از جاذبه های طبیعی و حیات وحش این منطقه از سال ۸۸ به بعد بیش از ۵.۵ هکتار از آن فنس کشی و گونه های مختلف جانوری سازگار با آب و هوا و محیط این جنگل رها سازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha