۱۰ شهرستان لرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان گفت: هم اکنون ۱۰ شهرستان این استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و تنها وضعیت کرونا در رومشکان نارنجی است.

به گزارش ایرنا "حمید کشکولی" روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به خبرنگاران اعلام کرد: اکنون شهرستان‌های ازنا، دورود، چگنی، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد در وضعیت قرمز و رومشگان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط استان مردم باید از برگزاری هرگونه مراسم منجر به تجمع خودداری کنند و از ماسک به عنوان مهمترین ابزار پیشگیری استفاده کنند.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه تاکنون ۲۷۲ هزار مورد واکسیناسیون علیه کرونا در استان انجام شده ، گفت: روند واکسیناسیون گروه‌های سنی هدف در استان لرستان به صورت قابل قبولی در حال انجام است.

کشکولی عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌های کرونایی و از طرفی لزوم رعایت الگوی مصرف برق، ساعت کاری ادارات استان از اول هفته جاری تا پایان مرداد ماه از ساعت ۷ صبح تا ۱۳ خواهد بود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید سیستم‌های برقی خود را در پایان ساعت اداری خاموش کنند.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان و قرار گرفتن در معبر جنوب به شمال کشور، در شرایط کنونی که لرستان در وضعیت قرمز قرار دارد پلیس راه لرستان نسبت اجرای قوانین تردد مطابق با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا اقدام و از ورود خودروهای غیر بومی به داخل شهرها جلوگیری کند.

چهار بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان جان باختند و شمار قربانیان به یکهزار و ۹۸۷ نفر رسید.

۴۴۹ بیمار جدید کووید ۱۹ نیز طی شبانه روز گذشته در این استان شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۱۳۲ هزار و۶۴۷ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha