تهران با ۲۷۶ قبولی بیشترین قبولی المپیاد دانش آموزی را دارد

تهران-ایرنا- سازمان ملی پرورش  استعدادهای درخشان  آمار قبولی های مرحله دوم المپیادهای علمی ۱۴۰۰ را به تفکیک؛ استان، رشته، جنسیت و پایه اعلام کرد که بیشترین آمار رتبه های دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد های شهر تهران با ۲۷۶ نفر قبولی است.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آزمون های المپیادهای علمی ۱۴۰۰در ٢ مرحله که مرحله اول آن  تاریخ ۱۵ تا ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ و مرحله دوم در تاریخ   ۲۴اردیبهشت ۱۴۰۰تا  ۲۵خرداد ۱۴۰۰برگزار شد .

 سازمان ملی استعدادهای درخشان بر اساس مرحله دوم المپیادهای علمی ۱۴۰۰، نتایج این المپیادها را  به تفکیک استان؛ رشته، جنسیت و پایه استخراج و منتشر کرد.

بر اساس این نتایج استان هایی که بیشترین شرکت درعناوین مختلف المپیاد های علمی را استان های؛ اصفهان، تهران، خراسان رضوی و مازندران داشته اند و در مجموع تعداد ۴۵۴نفر پسر و ۲۰۶نفر دختر در المپیادهای توانسته اند رتبه کسب کنند.

 بیشترین آمار رتبه های دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد های علمی را؛ شهر تهران با ۲۷۶قبولی ،رتبه اول قبولی در این المپیاد ها را داشته است .پس از آن استان‌های خراسان رضوی با ۹۵اصفهان ۵۲،مازندران ۲۳نفر به ترتیب در رتبه های دوم  تا چهارم بیشترین قبولی دانش‌آموزان  بوده‌اند.

 المپیادهای علمی  دانش آموزی در رشته‌های نجوم و اختر فیزیک، کامپیوتر ،فیزیک، علوم زمین، شیمی، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، زیست شناسی، ریاضی، جغرافیا، تفکر و کارآفرینی، اقتصاد و مدیریت و ادبی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha