۱۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال مراغه علیه کرونا واکسینه شدند

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: تاکنون ۱۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان با تزریق ۳۶ هزار و ۴۵۱ دوز، علیه کرونا واکسینه شده‌‍اند.

سیدعلی موسوی روز شنبه در جلسه کمیته هماهنگی واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: از ۲۳ بهمن ماه پارسال تاکنون ۴۰ هزار و ۹۶۶ دوز واکسن کرونا تحویل این شهرستان شده و فردا نیز چهار هزار دوز دیگر تحویل دانشکده علوم پزشکی مراغه خواهد شد.

وی گفت: از مجموع ۳۶ هزار و ۴۵۱ دوز واکسن تزریق شده ۲۸ هزار و ۱۱۰ نفر دوز اول و ۹ هزار و ۳۴۰ نفر دوز دوم را دریافت کرده‌اند.

فرماندار مراغه اعلام کرد: در ماه های مرداد و شهریور شاهد سرعت بخشی در روند واکسیناسیون در شهرستان خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با وجود افزایش میزان شناسایی بیماران کووید ۱۹ شاهد کاهش میزان مرگ و میر هستیم و این موضوع به علت افزایش واکسیناسیون به خصوص به گروه‌های هدف و افراد بالای ۶۰ سال است.

وی با اشاه به اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان کاهش یافته است، از مردم شهرستان خواست که با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا از تغییر وضعیت شهرستان از نارنجی به قرمز جلوگیری کنند.


۱۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال مراغه بر علیه کرونا واکسینه شدند

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه موجودی واکسن کرونا در شهرستان قابل قبول برای چند روز آینده است.

احمد مجتهدی گفت: بیشترین واکسن های موجود در شهرستان «سینوفارم» و «برکت» بوده و واکسن آسترازنکا کافی برای افرادی که باید دُز دوم را دریافت کنند موجود است.

وی بیان کرد: روزانه به طو متوسط یکهزار تا یکهزار و ۵۰۰ دُز واکسن برای گروه های سنی و صنفی تزریق می شود و به زودی روزانه ۲ هزار دُز واکسن تزریق خواهد شد.

معاون دانشکده علوم پزشکی مراغه اعلام کرد: تاکنون ۷۳ درصد از گروه سنی ۷۰ سال به بالا در شهرستان واکسینه شدند که این آمار بیشترین درصد تزریق در بین گروه های سنی است و گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ سال و سپس ۵۵ تا ۶۰ سال نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

مجتهدی افزود: متاسفانه یکی از مشکلات شهرستان عدم ثبت نام همشهریان در سامانه واکسیناسیون کروناست که این مشکل را در غربالگری نیز شاهد بودیم.

معاون دانشکده علوم پزشکی روند گفت: واکسیناسیون سه هزار و ۶۰۰ معلم رسمی و غیررسمی آموزش و پرورش شهرستان از افردا آغاز می شود و با هماهنگی های انجام شده با آموزش و پرورش شهرستان روزانه ۴۰۰ الی ۵۰۰ معلم واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

مجتهدی گفت: واکسیناسیون چهار هزار نفر از رانندگان حمل و نقل عمومی، کارکنان بانک ها و راهنمایی و رانندگی و همچنین خبرنگاران همزمان با ۱۷ مرداد روز خبرنگار انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید پیروی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه و چهار نفر از کادر «آی سی یو» بیمارستان امیرالمومنین(ع) نخستین افرادی بودند که ۲۳ بهمن ماه سال گذشته در مراغه واکسن دریافت کردند.

رنگ کرونایی شهرستان مراغه در زمان حاضر نارنجی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha