نوبت‌گیری بیش از یک میلیون نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش

تهران-ایرنا- رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری بیش از یک میلیون نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا نهم مرداد خبر داد.

به گزارش روز شنبه مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، سید جواد حسینی افزود: : از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۴۰ روز گذشته است و در این مدت  ۷۶ درصد  نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده اند که از این تعداد ۴۶ درصد  نوآموزان  بدو ورود  به دبستان بر اساس نوبت ارزیابی شده اند.

وی یادآور شد: تاکنون استان های کردستان، بوشهر، سمنان، مرکزی، قزوین، چهارمحال بختیاری، قم، ایلام، خراسان شمالی و اردبیل به ترتیب بیشترین درصد  نوبت‌گیری نوآموزان در  پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: استان های کردستان، بوشهر، همدان، ایلام، چهارمحال بختیاری، اردبیل، مرکزی، خوزستان، گلستان و قم  نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

حسینی ادامه داد: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و در ۵ استان غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان به‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.

وی افزود: سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همت معاونت سلامت و تربیت‌بدنی، سنجش پردازش‌های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.

به گزارش ایرنا، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان  از سال ۷۳ با پوشش ۱.۵ درصدی در کشور اجرا می شود.

به گفته رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، سال گذشته و باوجود شرایط کرونایی ۹۸.۸ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند و برای سال جاری پوشش ۹۹ درصدی هدف‌گذاری شده است.

در طرح سنجش سلامت سال تحصیلی پیش رو، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و ۶۰۰ هزار پیش دبستانی مورد سنجش قرار می گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha