مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» پیگیری می‌شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش، از پیگیری جدی برای حل مغایرت‌های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان»، خبر داد.

به گزارش روز شنبه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن افزود: با توجه به مغایرت های قانونی موجود در اجرای مجوز صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه، درخصوص اعمال «فوق العاده ویژه معلمان»، پیگیری های مجدانه ای برای رفع موانع اجرایی این مصوبه از سوی وزیر آموزش و پرورش در حال انجام است.  

وی ادامه داد: بر اساس مجوز صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده بود تا فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان از ۲۱ تا ۲۷ درصد تعیین و  اعمال شود؛ اما در مجوز مذکور، به مصوبه دولت در سال ۱۳۹۳، اشاره شده بود که بر اساس آن، سقف فوق العاده ویژه ۲۱ درصدی تعیین شده بود ولی به دلیل آن که در سال ۹۳ مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان، از  امتیاز مذکور برخوردار نشده بودند و این افزایش از سال ۱۳۹۹ برای معلمان برقرار شده بود، قابلیت اجرایی نداشت.  

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش ادامه داد: چون سازمان برنامه و بودجه نمی توانست رأساً سقف مصوبه دولت (٢١درصد) را در این خصوص افزایش دهد، عملاً مجوز مذکور قابلیت اجرا نداشت. موضوع با رأیزنی ها و پیگیری های مجدانه وزیر آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت و با حضور مراجع حقوقی (رئیس امور تلفیق و رئیس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان حقوقی آن مرجع حقوقی)، پیش نویس جدیدی برای ارائه به سازمان برنامه و بودجه تنظیم شد.  

الهیار تصریح کرد: با عنایت به ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری و تهیه نگارش حقوق از سوی کارشناسان امور اداری، به محض اصلاح مصوبه از سوی سازمان برنامه و بودجه، این مصوبه به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ و در  کمتر از سه روز احکام مربوط صادر و افزایش حاصل با حقوق مرداد ماه پرداخت خواهد شد.

وی گفت: فرهنگیان اطمینان داشته باشند وزارت آموزش و پرورش مجدّانه و تا حصول نتیجه، موضوع را پیگیری و نتایج آن را به زودی به اطلاع همکاران خواهد رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha