سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شد

تهران- ایرنا- به موجب حکمی از سوی نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی «عزیزالله مهدیان» به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منصوب شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، صبح امروز در جلسه ای با حضور اعضای شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی «عزیزالله مهدیان» به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انتخاب و در جلسه‌ ای با حضور مدیران ارشد این نهاد این حکم قرائت و ابلاغ شد.

مهدیان پیش از این در سمت مدیرکل مسکن استان های کردستان، گیلان، همدان و مازندران و همچنین معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن مشغول به کار بود.

به گزارش ایرنا، «علیرضا تابش»  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که ۱۶ سال در این سمت بود، هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) تهران درگذشت.

تامین مسکن شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، مسکن محرومان، مسکن خانوارهای دو معلولیتی، بازسازی خانه‌های مردم در سیل و زلزله سال‌های اخیر از خدمات وی بود.

تابش پیش از این معاون سیاسی وزیر کشور بود و از سال ۱۳۸۴ ریاست بنیاد مسکن را بر عهده داشت.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ایران به منظور تأمین مسکن محرومان ومتولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ایران تشکیل شد.

این بنیاد یک دفتر مرکزی در تهران ، ۳۱ شعبه در مراکز استانها و بیش از ۲۷۸ شعبه فرعی در سطح شهرستانهای کشور و هفت سازمان اجرایی وابسته دارد.

مسئولیت ویژه بنیاد مسکن، توسعه مسکن در شهرها و روستاها بویژه کمک به اقشار کم‌درآمد و بازسازی  مناطق آسیب‌دیده از سوانح طبیعی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha