سد کرم آباد پلدشت ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ارومیه – ایرنا - نماینده مردم شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: سد کرم آباد با پیشرفت ۹۵ درصدی نیازمند رفع موانع بهره برداری است.

محمد علیپور روز شنبه  همزمان با سفر نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به ماکو در جلسه بررسی پروژه های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد ماکو، با اشاره به اینکه مردم این منطقه درخواست بهره برداری هرچه سریع این پروژه را دارند، افزود: این پروژه با اعتباری ۱۴۰ میلیارد تومان اجرایی شده است که قریب به ۲۰ هزار هکتار از اراضی پلدشت را آبیاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود، ادامه داد: از این طریق می‌توانیم مرزهای بازرگان و جلفا را در شمال ‌به بندر امام خمینی (ره) و مرزهای آبی جنوب، از طریق بزرگراه متصل کنیم ولی کریدور بازرگان به بندر امام بلاتکلیف است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ کیلومتر از این پروژه به همت سازمان منطقه آزاد ماکو به بزرگراه تبدیل شد که این یک پیشرفت عالی است، اظهار داشت: با اتمام این پروژه از لحاظ ترانزیت زمینی تحولی شگرف را به وجود خواهد آورد و اقتصاد منطقه و در نهایت ایران را متحول خواهد کرد.

نماینده مردم شهرستان هایی ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس همچنین تاکید کرد: پروژه فاضلاب ماکو متاسفانه بنا به موقعیت منطقه و سنگی بودن زمین های این شهرستان پیشرفت بسیار کندی دارد.

به گفته وی، این پروژه در ردیف پروژه های ملی قرار گرفته است و بالای ۶۰ درصد پیشرف فیزیکی دارد که مسیر انتقال شهری با مشکل مواجه است.

علی نیکزاد، نائیب رییس مجلس در سفر یکروزه ضمن بازدید از پروژه های سد کرم آباد، کریدور غرب و سامانه فاضلاب از بیمارستانهای شاهین دژ و پروژه های میاندوآب و تکاب نیز بازدید خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha