۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه شبکه‌گذاری سد کرم نیاز است

ارومیه – ایرنا - استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که ذخیره سد کرم آباد ۵۶ میلیون مترمکعب برآورد شده، گفت: ۲۲ هزار هکتار شبکه‌گذاری اصلی و فرعی در پایین‌دست سد صورت گرفته که نزدیک به سه هزار هکتار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

محمدمهدی شهریاری  روز شنبه در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد ماکو که با حضور نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به ذخیره ۵۶ میلیون مترمکعبی سد کرم آباد، اضافه کرد: آب این سد توسط چهار ایستگاه مونتاژ از سد ارس منتقل می‌شود که ۲۲ هزار هکتار شبکه‌گذاری اصلی و فرعی در پایین‌دست سد صورت گرفته که نزدیک به ۳ هزار هکتار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

وی با تأکید بر این‌که بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر تا پایان آبان ماه امسال آب‌رسانی می‌شود، ادامه داد: برای تکمیل این پروژه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در طول سال گذشته و امسال اقدامات خوبی برای تکمیل پروژه انجام گرفته است.

وی با بیان این‌که بایستی ۸ هزار هکتار از این مساحت به شرکت‌های کشت و صنعت واگذار شود، گفت: بیش از ۱۲ هکتار نیز معارضی دارد که به مردم واگذار شده است.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت:  پروژه راه مرگنلر-پلدشت، آسفالت کشی به طول ۱۰ کیلومتر انجام شده که به سبب تغییر پیمانکار، کمبود اعتبار و مشکلات قیر راکد مانده است.

شهریاری با اشاره به پیگیری فاضلاب این منطقه که از مصوبات سفر ریاست جمهوری بود، افزود: مسئولان منطقه آزاد ماکو موضوع فاضلاب و آب‌رسانی به روستاهای منطقه را مدنظر قرار داده و در تأمین اعتبار کمک‌حال باشند.استاندار آذربایجان غربی همچنین

وی با اشاره به این که ۳۵۰ واحد مدرسه کانکسی در سطح استان وجود دارد، اظهار کرد: اغلب این مدارس یک کلاسه است که وزارت آموزش‌وپرورش از نظر اقتصادی اولویت ساخت مدرسه را در روستاهای پر جمعیت عنوان کرده است.

وی با اشاره به کریدور غرب کشور و سه راه ایواوغلی، بیان کرد: پیگیری‌های لازم در ارتباط با این مهم صورت گیرد تا عملیات ادامه یابد.

علی نیکزاد، نائیب رییس مجلس در سفر یکروزه ضمن بازدید از پروژه های سد کرم آباد، کریدور غرب و سامانه فاضلاب از بیمارستانهای شاهین دژ و پروژه های میاندوآب و تکاب نیز بازدید خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha