کدملی در اردبیل جایگزین دفترچه کاغذی بیمه سلامت شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: صدور دفترچه کاغذی بیمه سلامت در این استان به صورت کامل قطع و کارت ملی بیمه شدگان جایگزین آن شده است.

دکتر سید وحید سیدخلیل‌اللهی روز شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت استان اردبیل افزود: بر این اساس حذف دفترچه بیمه سلامت در صندوق بیمه سلامت همگانی از ابتدای اردیبهشت کلید خورد ، از ابتدای خرداد هم نوبت به صندوق روستائیان رسید و از ابتدای تیر ماه هم سایر صندوق ها از جمله اقشار و کارمندی مشمول این طرح شدند که به معنای صفر شدن چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت در استان اردبیل است.

وی با بیان اینکه با توسعه گام‌به‌گام نسخه‌نویسی الکترونیکی از اول تیر ماه امسال دیگر هیچ دفترچه کاغذی برای بیمه‌شدگان زیر پوشش این مجموعه در این استان صادر نشده است، اظهار کرد: بیمه شدگان با ارائه کدملی به مراکز درمانی خصوصی و دولتی از خدمات درمانی بهره مند خواهند شد.

سید خلیل اللهی  بیان کرد: با اخذ خدمت در مطب ها و موسسات طرف قرار داد، پیامکی به گوشی همراه بیمه شدگان که همان کد پیگیری است، ارسال می شود که در صورت مغایرت آن با خدمت دریافتی بیمه شدگان می توانند با شماره ۱۶۶۶ تماس بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری کد پیگیری که توسط پزشک در اختیار بیماران قرار می گیرد ضروری است، اضافه کرد: کد رهگیری ارسالی به تلفن همراه سرپرست خانوار جهت ارائه خدمات بعدی مانند دریافت دارو از داروخانه ها، دادن آزمایش لازم، سونوگرافی و عکسبرداری و یا سایر موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

کدملی در اردبیل جایگزین دفترچه کاغذی بیمه سلامت شد

او ادامه داد: به تمامی پزشکان و مراکز درمانی تاکید شده است در صورتی که بیمار و یا بیمه شده تلفن همراه نداشته باشد، کد پیگیری مورد نیاز را به نحوی از جمله با یاداشت در کاغذی در اختیار وی قرار دهند تا از خدمات بعدی درمانی بهره مند شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: بیمه شدگان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان و یا سازمان بیمه سلامت از طریق تلفن همراه از اعتبار بیمه درمانی و نوع صندوق خود اطلاع یابند.

دکتر سیدخلیل‌اللهی با بیان اینکه سامانه ای در خصوص ثبت و پیگیری بیمه شدگان طراحی شده که تمامی درخواست ها را برای رسیدگی به بیمه سلامت ارسال می‌کند، افزود: تمامی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از اعتبار داشتن دفترچه بیمه و نوع صندوق خود اطمینان پیدا کنند.

وی در تشریح نحوه استفاده از این سامانه اظهار کرد: بیمه شدگان ابتدا کد دستوری #۱۶۶۶* را در تلفن همراه خود شماره گیری و از گزینه های نمایش داده شده مانند اعتبار بیمه ای را انتخاب و ارسال کنند.

وی ادامه داد: بعد از آن کدملی بیمه شده درج و ارسال شود تا از اعتبار بیمه درمانی و نوع صندوق خود مطلع گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: بیمه شدگان می توانند بدون مراجعه به دکتر و مراکز درمانی از سوابق خدمات ارائه شده توسط موسسات تشخیصی درمانی به خود اطلاع یابند.

به گفته وی، تمامی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند برای مشاهده سوابق خدمات پزشکی و درمانی تجویزی خود به آدرس اینترنتی 

https://eservices.ihio.gov.ir/esc مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: بیمه شدگان همچنین می توانند برای اطلاع از سوابق خدمات ارائه شده توسط موسسات تشخیصی درمانی و مشاهده سوابق خدمات پزشکی و درمانی تجویزی خود به آدرس اینترنتی atiranian.ir 

https://bimehsalam مراجعه کنند.

او بیان کرد: برای رسیدن به اهداف موردنظر در طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی آموزش‌های لازم به متولیان مراکز و موسسات درمانی و پزشکان در استان داده شده به طوری که در یک سال گذشته بیش از ۶۰ کارگاه آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه برگزار شده است. 

به گزارش ایرنا، ۶۲ درصد جمعیت استان اردبیل زیرپوشش بیمه سلامت هستند که شامل بیش از ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha