۸۰ درصد نیات موقوفات شمیرانات برای عزاداری امام حسین(ع) است

تهران- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شمیرانات با بیان اینکه همه ساله حجم قابل توجهی از موقوفات به مراسم ایام محرم و صفر اختصاص پیدا می کند، اعلام کرد: ۸۰ درصد نیات موقوفات این شهرستان در زمینه برگزاری مراسم عزادارای سید و سالار شهیدان است.

«سیدحسن میرکریمی» روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این حجم بالای موقوفات نیازمند یک برنامه ریزی منسجم و اساسی است که در این ایام نیز همچون سال گذشته تعداد قابل توجهی بسته های معیشتی از سوی امامزادگان بین افراد نیازمند توزیع خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال همچنان درگیر ویروس کرونا هستیم ویژه برنامه های محرم و صفر امامزادگان شهرستان در فضای باز برگزار خواهد شد.

رییس اداره اوقاف شهرستان شمیرانات با اشاره به ویژه برنامه های اعیاد غدیر نیز گفت: در ۲۵ نقطه از میادین و امامزادگان شهرستان شمیرانات آذین بندی و نورافشانی انجام شد و در همه ۱۱ امامزاده شهرستان شمیرانات مراسم جشن عیدغدیر همراه با مدیحه سرایی در فضاهای باز امامزادگان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

میرکریمی خاطرنشان کرد: در این جشن ها نیز اعتبار قابل توجهی از سوی خیران و مردم تامین شد و همچنین کاروان های شادی نیز در سطح محلات شهرستان شمیرانات به مناسبت دهه ولایت برنامه های مخصوص به خود را داشتند.

به گزارش ایرنا، شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و ۲بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره‌ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha