دستور رئیس سازمان تعزیرات برای صدور آرای فوری و بازدارنده

تهران - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از صدور بخشنامه رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پی تاکید رئیس قوه قضاییه در زمینه برخورد با تخلف‌ها مبنی بر صدور آرای فوری و بازدارنده خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تعزیرات حکومتی، محسن عسکری گفت: با توجه به گزارش‌های دریافتی در خصوص سوء استفاده، زیاده‌خواهی و فرصت طلبی برخی افراد اخلالگر در بازار و تاکید رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی در خصوص لزوم برخورد با گرانفروشان و اخلالگران اقتصادی، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی بخشنامه‌ای صادر کرد.

وی ادامه داد: این بخشنامه با رویکرد ضرورت افزایش تلاش‌ها و پیگیری همه دستگاه‌ها و مسئولان برای کمک به معیشت مردم و جلوگیری و برخورد قاطع با هرگونه سوء استفاده در حقوق عامه مردم با هدف کاهش التهابات و ایجاد فضای آرام در بازار، اقدامات لازم در این راستا را برای مدیران کل اجرایی این سازمان در سراسر کشور تشریح کرده است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی اظهارداشت: در این بخشنامه تاکید شده تا نسبت به افزایش بازرسی‌ها و تشدید نظارت‌ها و برنامه‌ریزی هدفمند و اثرگذار برای کنترل توزیع عرضه و فروش مایحتاج عمومی و تشکیل پرونده و صدور آرای فوری و بازدارنده برای متخلفین در ادارات کل اجرایی تعزیرات حکومتی اقدام لازم انجام شود.

وی تصریح کرد: هموطنان می‌توانند شکایات خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا سامانه تلفنی ۱۳۵ یا تارنمای T۱۳۵.ir سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، چهارم مرداد حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی مسئولان قضایی با اشاره به گرانی‌های اخیر به وزیر دادگستری و سازمان تعزیرات متذکر شد که اقدامات لازم را برای کنترل بازار و مقابله با گرانفروشی‌ها و افراد سودجو پیگیری کنند.

محسنی‌اژه‌ای افزود: گاهی اوقات شاهد اختلاف فاحش قیمت یک کالای مشابه در دو فروشگاه در یک خیابان یا محله هستیم که این مسأله برای مردم تعجب‌آور و غیرقابل قبول است.

رئیس دستگاه قضا به دادستان‌ها نیز تاکید کرد که با دولت و سازمان تعزیرات همکاری‌های لازم را داشته باشند تا اجازه ندهند افراد سوءاستفاده‌گر، مردم را بیش از این تحت فشار قرار دهند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha