رگبارهای موقتی باران چهارمحال و بختیاری را فرامی‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از روز یکشنبه با افزایش ابر، رگبارهای موقتی باران بسیاری از نقاط استان به ویژه مناطق جنوبی، جنوب‌شرق و شمالی را فرا می‌گیرد.

معصومه نوروزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در طول هفته جاری با افزایش سرعت باد در بعد از ظهرها و اوایل شب خیزش گرد و خاک محلی در بسیاری از مناطق استان شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: از نظر دما نیز برای روزهای شنبه و یکشنبه تغییر محسوسی در استان پیش‌بینی نمی‌شود اما از روز دوشنبه تا پایان هفته هوا کمی خنک‌تر می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان دومین استان خشک کشور بر اساس گزارش‌های مرکز ملی خشکسالی کشور اعلام شده است، اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری پس از کرمانشاه از نظر کمبود بارش‌ها دومین استان خشک کشور است.

به  گزارش ایرنا، هم‌اینک ۱۰۰ درصد مساحت این استان درگیر خشکسالی است.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به‌ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha