وزیر دفاع بزرگترین مرکز تخصصی دندانپزشکی کشور را افتتاح کرد

تهران-ایرنا- بزرگترین مرکز تخصصی دندانپزشکی کشور با نام شهید دکتر فخری زاده با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و جمعی از مقامات لشکری و کشوری افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی در مراسم افتتاح مرکز تخصصی دندان پزشکی کشور با نام شهید دکتر فخری زاده، گفت: خدمت‌رسانی به آحاد خانواده بزرگ نیروهای مسلح و مردم عزیز کشورمان از اولویت های اصلی وزارت دفاع بوده و  همانطور که ملت عزیزمان مستحضرند در پی بحران شیوع ویروس کرونا وزارت دفاع از روزهای نخست با طراحی و ساخت کیت تشخیص کرونا، دوربین های غربالگری، تولید انبوه مواد ضدعفونی کننده و ماسک های یونی، سه لایه و n ۹۵ و بعد از آن با ورود به فاز تولید و ساخت واکسن فخرا به کمک جامعه بهداشت و درمان کشور آمد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز نیز با توجه به حجم مراجعات بسیار زیاد در حوزه بهداشت دهان و دندان مرحله پایانی ساخت و راه‌اندازی این مرکز تخصصی دندانپزشکی به انجام رسیده است و خداوند متعال را شاکریم که در سالروز ولادت با سعادت باب الحوائج امام موسی کاظم (ع) توانستیم  بزرگترین مرکز دندانپزشکی کشور را برای بهره‌برداری عمومی افتتاح نماییم.

سرتیپ حاتمی تصریح کرد: مرکز تخصصی دندانپزشکی شهید دکتر فخری زاده به همت و تلاش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ظرفیت حدود ۱۰۰ یونیت دندانپزشکی در زمینی به مساحت حدود ۲۵۰۰ متر مربع در پنج طبقه و با زیربنای حدود ۱۱ هزار متر مربع با رعایت تمامی استانداردها و ضوابط طراحی فضاهای بهداشتی و درمانی احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز تخصصی دندانپزشکی به صورت روزانه قادر خواهیم بود  ۳۵۰ بیمار را  پذیرش  و خدمات متنوعی را در حوزه های دهان و دندان ارائه نماییم.

سرتیپ حاتمی مرکز تخصصی شهید دکتر فخری زاده را یکی از پیشرفته ترین مراکز تخصصی دندانپزشکی کشور دانست و تصریح کرد: این مرکز پیشرفته با دارا بودن بخش‌های اتاق عمل بخش های اندو، ترمیمی کودکان، پروتز، ایمپلنت، جراحی لثه، جراحی فک و صورت مجهز به دستگاه سی تی اسکن صورت، رادیولوژی و پیش بینی حدود ۱۰۰ پارکینگ کادر درمانی و ... سایر فضاهای پشتیبانی و درمانی برای فعالیت حدود ۳۲۰ نفر از دندانپزشکان و دستیاران دندانپزشک، کارکنان اداری و پشتیبانی و خدماتی آماده ارائه خدمت شده است.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: ان شاء الله با راه اندازی و افتتاح این مرکز تخصصی دندانپزشکی بتوانیم خدمات گسترده تری را به خانواده بزرگ نیروهای مسلح و مردم عزیزمان ارائه کنیم.

سرتیپ حاتمی خاطرنشان کرد: در روزهای آینده و پس از تایید فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا، مجوز ورود به فاز سوم کارآزمایی واکسن را از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دریافت خواهیم کرد و به این ترتیب خواهیم توانست با واکسن تمام ایرانی "فخرآ" به عرصه واکسیناسیون عمومی تر وارد شویم.

وزیر دفاع این مجموعه را بسیار پیشرفته دانست و گفت: جا دارد از همه کسانی که برای ساخت و راه اندازی این مجموعه تلاش کردند تشکر کنم؛ ساخت این کار در دوران شیوع بیماری  کرونا  یکی از مصادیق کار جهادی است و نشان می دهد در خدمت رسانی به مردم از پیشرفت و توسعه غافل نیستیم.

سرتیپ حاتمی ادامه داد: این مرکز به نیروهای مسلح خدمات ارائه می دهد؛ کسانی که وجود آنها باعث امنیت و پایداری از ملت است؛ افرادی همچون شهید فخری زاده و شهید سلیمانی که در راه خدمت به مردم توسط دشمنان این ملت به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: وزارت دفاع و نیروهای مسلح از ابتدای شیوع بیماری کرونا برای برطرف کردن نیاز های مردم به میدان آمدند و با تهیه ماسک و کیت های کرونا از اولین مجموعه های بودند که این حرکت را آغاز کردند.

وزیر دفاع ارائه خدمات به مردم را بسیار مهم دانست و گفت: مردم و مراجعه کنند گانی که به این مرکز مراجعه می کنیم باید با خیال آسوده به درمان خود بپردازند ما باید از فرصت خدمت رسانی به مردم استفاده کنیم زیرا این فرصت بسیار کم است.

سرتیپ حاتمی تصریح کرد: پزشکان و پرستاران این مجموعه باید کاری در حد شهید فخری زاده به مردم ارائه کنند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha