اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریالی برای تأمین لوله‌های آبرسانی به خوزستان

تهران - ایرنا - بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اقدام به خرید ۷۰۰ میلیارد ریال لوله و ارسال آن به خوزستان برای آبرسانی به روستاهای این استان کرد.

امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت روز شنبه در حاشیه بارگیری و ارسال اولین محموله از این لوله‌ها گفت: با توجه به مشکل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در تامین فوری لوله پلی‌اتیلن و فلزی جهت انتقال آب شرب به روستاهای بدون آب، بنیاد برکت نسبت به خرید ۷۰۰ میلیارد ریال لوله از کارخانه لوله‌سازی سپنتا اقدام کرد.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت بر کیفیت اجرای تک تک مراحل آبرسانی تا پایان نظارت داشته و تامین فوری لوله‌ها با هدف تحقق تعهد آبرسانی به روستاهای خوزستان در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، وی به تفاهم‌نامه میان این بنیاد و آبفای خوزستان اشاره وًخاطرنشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه، قرار است با تامین مالی بنیاد برکت و طی ۹ ماه، آبرسانی به ۷۰۲ روستای بدون آب خوزستان انجام شود.

به گفته مدنی، بنیاد برکت یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برای انجام طرح‌های آبرسانی به روستاهای خوزستان اختصاص داده، که در حال حاضر ۵۰۰ میلیارد ریال به استان تزریق شده و قرار است مابقی اعتبار نیز طی چهار ماه آینده تخصیص داده شود.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های شادگان، اهواز، دشت آزادگان، باوی، حمیدیه، باغملک، رامشیر، شوش، ماهشهر، هویزه، هندیجان و اندیمشک از جمله نقاط هدف این تفاهم‌نامه هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت به نهضت آبرسانی بنیاد برکت در کشور  اشاره کرد و گفت: تا پایان سال گذشته یک‌هزار و ۶۷۷ روستا تحت پوشش فعالیت‌های آبرسانی بنیاد قرار داشتند که از این تعداد، یک‌هزار و ۱۱۵ روستا از آب آشامیدنی بهره‌مند شده‌اند.

مدنی ادامه داد: بنیاد برکت در سال جاری نیز ۵۰۰ روستای دیگر را به عنوان اهداف جدید آبرسانی در نظر گرفته بود که با امضای تفاهم‌نامه جدید و تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰۲ روستای دیگر در استان خوزستان، مجموع روستاهای هدف آبرسانی بنیاد در سال جاری به بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ روستا رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha