درخواست مشترک انجمن‌های عکاسی ایران برای دریافت واکسن کرونا

تهران- ایرنا- انجمن‌های صنفی عکاسی ایران از جمله انجمن سراسری عکاسان ایران، انجمن سراسری عکاسان صنعتی، تبلیغاتی و معماری ایران، انجمن عکاسان استان مرکزی، انجمن عکاسان سینمای ایران، انجمن عکاسان نگاه و انجمن عکاسی میراث فرهنگی از سوی وزارت بهداشت، خواستار تخصیص سهمیه بندی واکسن کرونا شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا در این درخواست مشترک آمده است: بیش از نیم قرن است که تاریخ معاصر، شاهد حضور موثر عکاسان ایرانی در همه عرصه‌ها و فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، هنری، فرهنگی و نظامی در سراسر ایران است. پیشگامی عکاسان ایران در صحنه‌ها و لحظات حساس تاریخ معاصر بر کسی پوشیده نیست. عکاسان در به تصویر کشیدن بحران‌ها، مصائب، شادی‌ها، غم‌ها و اندوه‌ها، رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های این ملت که برای ثبت در تاریخ انجام شده است، بسیار کوشیده اند.


از سال ۱۳۹۸ و آغاز شیوع بیماری کوید ۱۹، عکاسان ایرانی همواره در کنار مدافعان سلامت بوده و خطر ابتلا به این بیماری مهلک را  به جان خریده‌اند تا وضعیت ایران و مواجهه ایرانیان را در برابر این بیماری در تاریخ معاصر با بکارگیری هوشمندانه و آگاهانه رسانه عکس، ثبت نمایند.
متأسفانه در طول این مدت هیچگونه همکاری و یا خدمات ویژه‌ای از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برقراری تسهیلات لازم در جهت تزریق واکسن برای اعضای انجمن‌های تخصصی عکاسی ایجاد نشده و در این مدت بخشی از سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه عکاسی ایران مانند :  اکبر عالمی، استاد علی‌اکبر آقاجری، مژگان پارسا مقام و استاد کاوه فرزانه در اثر ابتلای به این بیماری، روی در نقاب خاک کشیده‌اند و اکنون در میان ما نیستند تا از دانش، تجربه و وجود پربرکت ایشان بهره‌مند شویم. 

در ادامه این درخواست آمده است: قطعا بر این باوریم که تخصیص سهمیه برای پاکبانان و نیروهای انتظامی و معلمان و مدرسان ضروری است، اما عکاسان در نقطه و مکانی بسیار نزدیک‌تر به این واقعه ایستاده‌اند و همواره حضور آنان در میان جامعه، بیمارستان‌ها، آرامستان‌ها و …حاوی پیام خطر و ماموریتی بدون بازگشت، بوده و هست.


انجمن‌های عکاسی ایران برای این عزیزان که اگثراً از جوانان فعال و کوشای سراسر ایران هستند خواستار تخصیص سهمیه بندی واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشند. 
بنابر این به صورت رسمی اعلام می کنیم: آماده اعلام اسامی این افراد برای تزریق واکسن در نوبت‌دهی فوری در ستادهای کرونا در استان تهران و سایر استان‌های کشور هستیم.

انجمن صنفی سراسری عکاسان ایران، انجمن صنفی سراسری عکاسان صنعتی، تبلیغاتی و معماری ایران، انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی، انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران، انجمن عکاسان نگاه و انجمن عکاسی میراث فرهنگی به صورت مشترک درخواست کنندگانتخصیص سهمیه بندی واکسن کرونا هستند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha