تمامی اصحاب رسانه استان قزوین تا روز خبرنگار واکسینه می‌شوند

قزوین-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت:با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی واکسیناسیون خبرنگاران استان آغاز شده است و آمادگی داریم در ایام روز خبرنگار تمامی اصحاب رسانه استان واکسینه شوند.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان قزوین،افزود: شیوع کرونا با سویه دلتا در کشور و کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی به زیر ۵۰ درصد موجب رشد شناسایی و بستری بیماران در سطح کشور شد.

وی گفت: با توجه به این موضوع انتظار می رود رسانه های استان در خصوص اقناع افکار عمومی در مورد رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با کرونا در سطح جامعه بیشتر و جدی تر پای کار باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در ادامه به چالش های پیرامون انرژی که در ماه های اخیر شاهد آن بودیم اشاره کرد و گفت: رسانه ها باید با ترویج فرهنگ اصلاح الگوی مصرف به مسوولان برای رفع چالش های پیش رو در تامین آب و برق کمک کنند.

وی با اشاره به دوره انتقالی دولت و شوراهای اسلامی شهر و روستاها، گفت: انتقال قدرت در کشور ما بر مبنای مردم سالاری دینی انجام می شود و در چنین ایامی رسانه ها باید با تزریق امید به مردم فضا را برای خدمت رسانی بهتر مسوولان جدید اجرایی فراهم کنند.

اسماعیلی با اشاره به پیش رو بودن ایام سوگواری ماه محرم، گفت: شعار امسال محرم " عرض ارادات با همراهی سلامت" است و باید رسانه ها این موضوع را ترویج کنند که مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان باید با رعایت نکات بهداشتی برگزار بشود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین نیز در این نشست با اشاره به آغاز واکسیناسیون خبرنگاران استان، گفت: دور نخست واکسیناسیون خبرنگاران همزمان با عید سعید غدیر انجام شد.

سید حسین بی نیاز افزود: واکسیناسیون سایر خبرنگاران باقی مانده استان نیز با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات و دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر خبرنگاران صداوسیما به تعداد حدود ۱۵۰ نفر برنامه ریزی شده است و به زودی و طی هفته جاری انجام می شود.

وی در ادامه با اشاره به مصوبات کمیته اطلاع رسانی صنعت آب و برق قزوین، گفت: مقرر شده با استفاده از ظرفیت صداوسیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان محتواهای خبری و اطلاع رسانی در زمینه صرفه جویی مصرف به منظور تنویر افکار عمومی تهیه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha