۹ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84421355
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا در ایتالیا/ سویه دلتا جوانان را نشانه گرفته است

تهران- ایرنا-خبرگزاری آنسا از افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در ایتالیا همزمان با گسترش سویه دلتا در بیشتر کشورهای جهان خبر داد و نوشت: در شرایط کنونی برخلاف گذشته بیشتر نوجوانان و جوانان رده سنی ۱۰ تا ۲۹ سال مبتلا می شوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از این خبرگزاری ایتالیایی، سویه دلتا ویروس کرونا که برای نخستین بار در هند شناسایی شد و اکنون در اکثر نقاط جهان منتشر شده است، ۹۴.۸ درصد موارد را در ایتالیا تشکیل می دهد.

«سیلویو بروسافرو» رئیس موسسه بهداشت ایتالیا (ISS) دیروز جمعه گفت که سرایت سویه دلتا میان جوانان، نیروی محرکه افزایش اخیر موارد مبتلا به کووید-۱۹ در ایتالیا است. وی همچنین از استقبال چشمگیر جوانتر ها از واکسیناسیون در مقایسه با هفته های گذشته خبر داد.  

بروسافرو در نشست خبری با هدف ارائه گزارش هفتگی نظارت بر گسترش ویروس کرونا از سوی این نهاد بهداشتی گفت: «نرخ ابتلا در بسیاری از کشورهای اروپایی در حال افزایش بوده و در ایتالیا نیز وضعیت به همین گونه است». گفته می شود در حال حاضر سه هزار و ۸۴۵ شهر در ایتالیا موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا را  گزارش داده اند که این رقم ۹۰۰ شهر بیش از هفته گذشته است.  

موسسه بهداشت ایتالیا همچنین اعلام کرده است که در حال حاضر سویه دلتا بیشتر نوجوانان و جوانان بین ۱۰ تا ۲۹ ساله را مبتلا می کند.  براساس پژوهشی که توسط این نهاد بهداشتی ایتالیایی انجام گرفته، سویه دلتا تا تاریخ ۲۰ ژوئیه (۲۹ مرداد) ۹۴.۸ درصد مبتلایان را درگیر کرده است.

رئیس موسسه بهداشت ایتالیا در ادامه سخنان خود افزود: «دز سوم واکسن کووید-۱۹ احتمالا به گروه های حساس جامعه ارائه می شود، اما در عین حال تاکید کرد هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است».

این در حالی است که «ماریو دراگی» نخست وزیر ایتالیا پیشتر باتوجه به کاهش روند ابتلا و ثابت شدن وضعیت، استفاده از ماسک را در مکان های عمومی غیراجباری دانسته و از برنامه های این کشور برای رونق گردشگری و بازگشت به شرایط عادی سخن گفته بود.

ایتالیا نخستین کشور اروپایی است که اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا را در فوریه ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) گزارش داد و وضعیت به گونه ای پیش رفت که تمامی کشورهای اروپایی مرزهای خود را به روی آن بستند. تاکنون بیش از چهار میلیون نفر در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و بالغ بر ۱۲۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha