بخشدار:  ساکنان۸۸ درصد روستاهای بافق به گاز طبیعی دسترسی دارند

یزد- ایرنا - بخشدار مرکزی بافق گفت: هم اکنون ساکنان ۸۸ درصد از ۷۰ روستای این بخش با حدود ۹ هزار نفر جمعیت به گاز طبیعی دسترسی دارند و به بقیه روستاهای دارای سکنه تا پایان سال ۱۴۰۰ گازرسانی می شود.

علیرضا خدابخشی روزشنبه در حاشیه بازدید از عملیات گازرسانی به تعدادی از روستاهای دهستان سبزدشت بافق در گفت و گو با ایرنا افزود: مراحل اجرای خط انتقال گاز به این روستاها با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی درحال انجام است و سال ۱۴۰۰ گاز مورد نیاز این روستاها از طریق شبکه سراسری تامین می شود.

وی اضافه کرد: با اجرای پروژه‌های گازرسانی به این روستاها، بیش از ۲۰۰ خانوار در زمستان امسال از گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک استفاده می‌کنند.

بخشدار مرکزی بافق در ادامه با اشاره به ۱۳ کیلومتر لوله‌گذاری برای انتقال گاز از شهرستان بهاباد به این روستاها، تصریح کرد: با توجه به ۲۰ میلیارد تومان پیش بینی بودجه برای اجرای این پروژه از لحاظ تامین اعتبار مشکلی وجود ندارد.

به گفته وی با بهره‌مندی ساکنان پنج روستای بَشکان، خُوسف، دشتخوان، بیدان پنج و رضوان در سال ۱۴۰۰ خورشیدی، این شهرستان به جمع مناطق سبز کشور از لحاظ برخورداری از گاز لوله‌کشی می‌پیوند.

خدابخشی با بیان اینکه طرح آبرسانی به سه روستای خُوسف، بشکان و دشتخوان در دستورکار قرار دارد و افزون بر ۱.۵ میلیارد تومان بودجه برای اجرای این طرح پیش‌بینی شد، خاطرنشان کرد: شبکه داخلی آب این روستاها قبلا آماده و مورد استفاده قرار گرفت، اما کمبود آب و قطعی پی درپی آن باعث نگرانی مردم منطقه شد.

این مسوول با قدردانی از توجه و همکاری مدیرکل امور روستایی استانداری یزد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و شهرستان بافق ،ادامه داد: با اجرای این طرح و برخورداری سه روستای یادشده از آب بهداشتی تمامی روستاهای بالای پنج خانوار شهرستان بافق به آب لوله کشی دسترسی پیدا می کنند.

همچنین مدیرعامل شرکت گاز یزد ۱۴ بهمن ۹۹ با اشاره به برخورداری ۹۹ درصد جمعیت شهری و روستایی استان به گاز طبیعی گفته بود: تنها یک درصد تا تبدیل کامل یزد به استان سبز کشور باقی مانده است.

علی اکبر میدانشاهی در نشست مجازی با اصحاب رسانه افزود: یزد با پوشش بالای ۹۹ درصد خدمات گازرسانی به جمعیت شهری و روستایی می‌تواند به عنوان استان سبز ایران معرفی شود.

به گفته وی عمده جمعیت یک درصد باقی مانده مربوط به بهاباد است و عملیات گازرسانی به مناطق باقی مانده این شهرستان آغاز شد و تا پایان سال ۱۴۰۰ مردم روستاهای این منطقه به گاز دسترسی پیدا می کنند.

شهرستان بافق علاوه بر یک بخش مرکزی، دهستان های مبارکه، کوشک، سبزدشت، ۲۸ شورای اسلامی، ۲۲ دهیاری مصوب و بیش از  ۱۰۰ پارچه روستا و آبادی دارد.

نزدیکترین روستا به مرکز این شهرستان، مبارکه با چهار کیلومتر و دورترین آن روستای بیدان پنج که در فاصله ۱۳۵ کیلومتری شهر بافق واقع است. 

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha