امنیت و آرامش در طبیعت ثمره تلاش محیط‌بانان است

تهران - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: بدون شک ثمره‌ همراهی و ایثارگری محیط بانان در حفاظت از طبیعت و زیست‌بوم و حیات‌وحش کشور این است که آب و خاک ایران زمین، در امنیت، سلامت و آرامش قرار دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست ، سرهنگ جمشید محبت خانی در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط بان و جنگل بان، این روز را به تمامی محیط بانان و حافظان عرصه های طبیعی تبریک گفت.

در متن پیام سرهنگ محبت خانی آمده است: روز جهانی محیط‌بان و جنگل‌بان (رنجر) بر تمامی بزرگواران خدمتگزار در سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و منابع طبیعی گرامی باد.

پاسداشت سالانه‌ این مناسبت نشانگر توجه جدی جامعه جهانی به نقش والا و بی بدیل این عزیزان در حفاظت از طبیعت، این میراث ارزشمند و بی بدیل بشری است و بی شک از ثمره‌ همراهی و ایثارگری این دلاورمردان در حفاظت از طبیعت و زیست‌بوم و حیات‌وحش کشورمان است که آب و خاک ایران زمین، در امنیت، سلامت و آرامش است.

در همین راستا بایستی نقش اثرگذار فعالان مردمی و همیاران گمنام محیط بان و طبیعت را هم ارج نهاد و یقیناً مشارکت و همکاری این شیرمردان و شیرزنان، برگ زرینی است در کارنامه‌ پربار حفاظت از محیط زیست.

جا دارد، یاد و خاطره تمامی شهدای طبیعت، بخصوص محیط‌بانان و جنگل‌بانان شهید را گرامی بداریم و سلامتی و توفیق جانبازان و آسیب‌دیدگان در حفاظت از عرصه‌های طبیعی را از محضر الهی خواستار باشیم.

سی ویکم جولای (۹ مرداد) سال ۲۰۰۷ مصادف با نخستین روز تاسیس اتحادیه جهانی رنجرها (محیط بانان) را به عنوان روز جهانی محیط بان (world ranger day) نامگذاری شده است تا یادآور از خود گذشتگی های افرادی باشد که جان خود را در راه حفاظت از گنجینه های طبیعی به خطر انداخته و در این راه کشته یا زخمی شده اند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha