۶۲ خانه ورزش روستایی در لرستان تجهیز شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: ۶۲ خانه ورزش از سال گذشته تاکنون با هدف شناسایی استعدادهای مناطق محروم و روستایی این استان تجهیز شده است.

حشمت الله امان الهی روز شنبه به ایرنا گفت: در ۹ ماه گذشته ۳۲ خانه ورزشی روستایی تجهیز شد و با تجهیز ۳۰ خانه دیگر همزمان با هفته دولت پارسال، یک انقلاب ورزشی روستایی در استان رخ داده است.

وی اظهار کرد: همچنین با تلاش بسیار و جذب اعتبار مناسب ۳۸ پروژه عمرانی و طرح های ورزشی لرستان طی ۹ ماه گذشته فعال شده است.

وی افزود: بهسازی و بازسازی چمن مصنوعی و طبیعی مجموعه ورزشی شهرستان های استان در دستور کار است که در این راستا چمن طبیعی مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد در اختیار تیم فوتبال خیبر قرار دارد.

وی ادامه داد: برف کوب پیست اسکی الیگودرز که مدت‌ها در گمرک استان قزوین قرار داشت با اعتبار ۸۵۰ میلیون تومان وارد لرستان شده است و همچنین پیست تارتان مجموعه ورزشی علی بیات بروجرد نیز بازسازی شد.

امان الهی با اشاره به رشد بیش از ۵۰ درصدی اعتبارات امسال ورزش و جوانان نسبت به سال گذشته گفت: خدمات این نهاد، قشرهای مختلف را در بر می‌گیرد و اکنون ۲۶۰ مکان ورزشی در لرستان وجود دارد که برای نگهداری آن با مشکلاتی روبرو هستیم و مجبور به واگذاری به بخش خصوصی خواهیم شد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۲۱ مجوز ایجاد سازمان های مردم نهاد در لرستان صادر شده است اضافه کرد: ورزشکاران این استان سال گذشته برای اولین بار در سه لیگ دو و میدانی بانوان، آقایان و بوکس صاحب عنوان قهرمانی شدند.

وی با اشاره به اینکه اکنون هفت هزار و ۱۸۳ نفر در استان خواهان دریافت وام ازدواج هستند بیان کرد: سه ماهه نخست امسال چهار هزار و ۸۷ نفر تسهیلات ازدواج دریافت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲ هزار و ۹۰۴ نفر، افزایش چشمگیری داشته است.

امان الهی ادامه داد: همچنین لرستان پس از ۲۵ سال در رشته ورزش کشتی صاحب سهمیه المپیک شد و اکنون یک مربی و یک ورزشکار به المپیک توکیو اعزام شده اند و در پارالمپیک نیز ورزشکاران لرستانی حاضر خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha