۹ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در کردستان راه‌اندازی شد

سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر ۹ پایگاه تجمیعی تزریق واکسن کرونا به منظور افزایش سرعت روند واکسیناسیون با همکاری مشترک دانشگاه، سپاه و سایر سازمان‌ها در استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایرنا، ابراهیم قادری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهرستان‌های بانه، بیجار، دیواندره، سروآباد، قروه، کامیاران و مریوان هر کدام یک پایگاه و در سنندج ۲ پایگاه فعال است.

وی گفت: پایگاه های تجمیعی در شهرستان‌های سقز و دهگلان در حال راه‌اندازی است و هم اکنون واکسیناسیون در مراکز خدمات جامع سلامت شهری آن مناطق انجام می‌شود و در سنندج غیر از پایگاه‌های  تجمیعی در مراکز خدمات جامع سلامت شهری هم واکسن کرونا به گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در سنندج  بیمارستان آریا در شهرک بهاران، مرکز وحدت در بلوار شبلی جنب درمانگاه وحدت، در بانه سالن مدیریت بحران شهرداری واقع در جاده سلیمانیه روبه روی دبیرستان امام خمینی(ره)، بیجار پایگاه تجمیعی شهری مدافعان سلامت در میدان آیت الله فاضل گروسی و خیابان آزادگان جنب حوزه علمیه امام صادق (ع )، دیواندره پایگاه تجمیعی شهرک شهدای سپاه واقع در شهرک شهدا سالن ورزشی سرپوشیده فوتسال، سروآباد در میدان شهیدمرادی دبیرستان سمیه، قروه استادیوم ورزشی شهید چمران قروه در  خیابان فرمانداری، کامیاران سالن ورزشی مدرسه شهید رجایی کامیاران در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی و خیابان مصطفی خمینی و مریوان در بیمارستان بوعلی است.

وی با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان افزود: تزریق نوبت اول واکسیناسیون فرهنگیان تا ۲۵ مردادماه استان ادامه دارد و تزریق دوز دوم واکسن نیز تا نیمه اول شهریورماه انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود با توجه به اهمیت واکسیناسیون در کنترل و مهار بیماری، فرهنگیان استان از این ظرفیت و سهمیه برای واکسینه شدن استقبال کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان وضعیت ویروس کرونا را در استان پیک پنجم و خطرناک اعلام کرد و افزود: به منظور ایجاد ایمنی بین فرهنگیان و معلمان بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همزمان با سراسر کشور امروز این طرح در استان نیز آغاز شد.

قادری لازمه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را واکسیناسیون و اطمینان از ایمنی نیروی انسانی دانست و یادآور شد: فرهنگیان واجد شرایط مشمول دریافت واکسن برای مقابله با بیماری کرونا می‌شوند.

وی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون به منظور کاهش دغدغه فرهنگیان برای شروع سال تحصیلی در اولویت قرار گرفته است، ادامه داد: مراکز تجمیعی ویژه ای توسط آموزش و پرورش برای واکسیناسیون فرهنگیان معلمان استان در نظر گرفته شده است که آماده اجرای طرح هستند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز شنبه ۹ مرداد ۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد و در حال حاضر ۳۵۵ بیمار در مراکز درمانی بستری هستند که حال ۴۶ نفر آنها وخیم و در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون یک‌هزار و ۳۹۸ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha