بستری بیماران کرونایی دربیمارستان برازجان بوشهر بی‌سابقه است

بوشهر- ایرنا- سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: آمار روزهای اخیر بیماران کرونایی بستری در این بیمارستان در پیک پنجم افزایش بی‌سابقه‌ای یافته است.

به گزارش ایرنا، شهرام جلال پور روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: در پیک پنجم کرونا به علت جهش این ویروس که به شکلی خطرناک‌تر و مسری‌تر نمایان شده علاوه بر افراد میان‌سال و مسن، کودکان و اطفال را هم درگیر کرده است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون بیمارستان شهید گنجی برازجان با پذیرش بیشتر از ظرفیت واقعی خود روبرو است و ۱۸۰ بیمار بستری کرونایی و ۶۵ بستری موقت را پوشش داده است و روزانه پذیرش بیماران روند صعودی دارد.

جلال پور  افزود: با توجه به اینکه بیمارستان ۱۲۰ تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته بود ولی در این پیک با کمبود تعداد تخت مواجه شدیم، طوریکه بخش اورژانس بیمارستان با دارا بودن ۱۶ تخت برای ارائه خدمت به ۱۶ بیمار طراحی‌شده است ولی با توجه به ازدحام بیماران کرونایی ۸۵ تا ۹۰ بیمار روزانه در این بخش بستری کرده‌ایم و تمام تلاش بیمارستان بر این است که همه مراجعان را به طریقی پذیرش کنند.

وی عنوان کرد: علی‌رغم تلاش شبانه‌روزی کادر درمان در ارائه خدمات درمانی به بیماران، با کمبود نیروی انسانی برای رسیدگی به بیماران کرونایی مواجه بودیم به همین دلیل ۶ نفر پزشک و ۱۲ نفر به کادر پرستاری اضافه کرده‌ایم.

جلال پور بیان کرد: یک بخش جدید با ظرفیت ۱۵ تخت برای پذیرش بیماران کرونایی تجهیز و راه‌اندازی شد که بلافاصله ظرفیت آن تکمیل شد، این در حالی است که در حال حاضر ظرفیت بخش آی.سی.یو کرونا با ۱۰ تخت بطور کامل پر است و  از شنبه هفته گذشته تا امروز ما ۱۵ نفر از هم‌وطنانمان را بر اثر بیماری کرونا در این شهرستان از دست داده ایم.

وی با اشاره به انجام واکسیناسیون عمومی در جامعه و ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران واکسیناسیون افزود: امیدواریم با انجام واکسیناسیون طبق جدول تنظیمی وزارتخانه شاهد کاهش موارد ابتلا در سطح جامعه و به‌تبع کاهش بار مراجعان به بیمارستان باشیم که باعث کاهش آمار فوتی‌ها و تلفات انسانی خواهد شد.

سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان اضافه کرد: البته در این پیک به رغم درگیری تعداد بیشتر مردم به علت انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی پرخطر و افراد بالای ۶۰ سال تعداد فوتی‌های کمتری داشته‌ایم و این خبر بسیار خوبی است و باید همه افراد جامعه هر چه سریع‌تر برای انجام واکسیناسیون خود طبق جدول تنظیمی گروه‌های سنی اقدام  کنند.

جلال پور بیان کرد: مردم تا انجام کامل واکسیناسیون عمومی جامعه همواره پروتکل‌های بهداشتی (ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی) را رعایت کنند تا بتوانیم با کمترین تلفات جانی از پیک پنجم کرونا بگذریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha