طرح «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از آغاز اجرای طرح «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» در ۲۰ کتابفروشی این استان خبر داد و گفت: دوستداران دانایی می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را با تخفیف‌های ویژه از این مراکز تهیه کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان «احمدرضا احسانی» با بیان اینکه ۲۰ کتابفروشی استان همدان برای مشارکت در این طرح ثبت نام کردند گفت: از این تعداد ۱۷ کتابفروشی در همدان و سه کتابفروشی در ملایر فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه هجدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با افزایش ۵۰ درصدی اعتبار همراه است عنوان کرد: در این دوره سقف خرید برای علاقه مندان در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» از ۲۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است،

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مهمترین هدف از اجرای طرح های فصلی فروش کتاب را افزایش مصرف کالاهای فرهنگی اعلام کرد و گفت: این طرح به عنوان یک پدیده‌ فرهنگی، تولیدات عرصه‌ کتاب را در دسترس علاقه مندان قرار می‌دهد و باعث ارتقای شاخص مطالعه در جامعه می‌شود.

احسانی افزود: در این طرح علاقه‌مندان می توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و منابع  دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو این طرح خریداری کنند.

وی گفت: اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب در انس بیشتر اقشار مختلف مردم با کتاب و ترغیب و تشویق برای مطالعه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

احسانی خاطرنشان کرد: کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح بوده و کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده‌اند مشمول طرح نمی‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با تأکید بر اینکه این طرح به مدت یک هفته و تا ۱۵ مردادماه ادامه دارد خاطرنشان کرد: علاقه مندان می‌توانند برای دریافت آدرس و اطلاعات کتابفروشی‌های عضو طرح به https://tarh.ketab.ir مراجعه کنند.

احسانی یادآور شد: کتاب به عنوان یک منبع آگاهی و جریان فرهنگ‌ساز، مانعی ایمن در برابر مشکلات اجتماعی و ناملایمات محسوب می‌شود و در ایام شیوع بیماری کرونا و لزوم در خانه ماندن برای حفظ تندرستی بهترین همنشین و یاریگر جسم و روح است. 

به گفته وی هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب با عنوان طرح بهارانه با اعتبار ۶۹۰ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۴۹۹ ریال از ۱۷ تا ۲۵ خرداد و با مشارکت ۱۹ کتابفروشی در استان همدان انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha