تولید کلکتورهای آلومینیومی ایرانی مقاوم در مقابل خوردگی با فناوری نانو

تهران- ایرنا- یک شرکت نانویی فناور موفق به تولید و عرضه کلکتورهای آلومینیومی مقاوم در مقابل خوردگی برای استفاده در صنعت ساختمان شده است.

به گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، کلکتورها به عنوان جمع‌کننده و تقسیم‌کننده در تاسیسات آبی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، این کلکتورها معمولاً از جنس آلیاژهای مس و روی مانند برنج هستند.

قیمت بالای برنج به همراه وزن بالای آن از مشکلات عمده قطعات ساخته شده با این آلیاژ است. این شرکت نانویی فناور کلکتورهای آلومینیومی مقاوم در مقابل خوردگی با پوشش نانوساختار اکسید آلومینیم تولید و به بازار عرضه می‌کند. این پوشش نانوساختار روی آلیاژ آلومینیوم به روش آندایزینگ ایجاد می‌شود.

این نانوپوشش برای افزایش مقاومت به خوردگی در محصولاتی نظیر ظروف آشپزخانه نیز کاربرد دارد. شرکت فناور ایرانی در حال حاضر به دنبال راه‌اندازی خط تولیدی برای جایگزین کردن این پوشش‌ها به جای تفلن‌های رایج در ظروف آشپزخانه است.

کلکتورهای آلومینیومی این شرکت با توجه به پوشش نانوساختار اکسید آلومینیوم ایجاد شده روی آلیاژ آلومینیوم به روش آندایزینگ، نسبت به کلکتورهای رایج در بازار از عملکرد بهتری برخوردار هستند.

ارزانی، استحکام بالا، وزن کمتر، افزایش عمر کلکتور، افزایش مقاومت به خوردگی، امکان تغییر ظاهر محصول برحسب نیاز مشتری؛ ایجاد رنگ خاص بر روی قطعات با افزودن برخی پیگمنت‌های فلزی از جمله مزیت های استفاده از این کلکتورها است .

این محصول فنار گواهی ثبت اختراع دریافت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha