افت شدید شاخص اصلی سهام در بازار بورس توکیو

تهران- ایرنا- شاخص اصلی سهام در بازار بورس توکیو روز گذشته در آخرین روز کاری ماه ژوئیه به شدت افت کرد و با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ژاپن، این شاخص نزدیک به ۵۰۰ واحد کاهش یافت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شبکه خبری "ان. اچ. کی" ژاپن، میانگین نیککی روز جمعه در سطح ۲۷ هزار و ۲۸۳ واحد بسته شد که نسبت به پایان روز پنجشنبه ۱.۸ درصد یا ۴۹۸ واحد پایین تر است.

تحلیل گران می گویند پس از تصمیم دولت مبنی بر این که مناطق بیشتری را تحت وضعیت اضطراری کرونا قرار دهد و برخی محدودیت ها را تمدید کند، نگرانی ها نسبت به چشم انداز اقتصادی در میان سرمایه گذاران در حال افزایش بوده است.

دولت ژاپن روز جمعه تصمیم گرفت که در سه استان مجاور توکیو، سایتاما، چیبا و کاناگاوا و همچنین در استان اوساکا نیز وضعیت اضطراری برقرار کند.

در حال حاضر در توکیو و اوکیناوا وضعیت اضطراری برقرار است.

دولت تصمیم گرفت که در استان های هوکایدو، ایشیکاوا، هیوگو، کیوتو و فوکوئوکا هم محدودیت های متمرکزی را برقرار کند.

هر دو اقدام دولت از ۲ تا ۳۱ ماه اوت اجرا خواهند شد. اعلام وضعیت اضطراری برای توکیو و اوکیناوا نیز تا پایان ماه اوت تمدید خواهد شد.

بنا به اعلام دولت کلانشهر توکیو، روز جمعه ابتلای ۳۳۰۰ نفر دیگر به ویروس کرونا در پایتخت تایید شد.

این سومین روز پیاپی بود که تعداد مبتلایان در توکیو از ۳۰۰۰ نفر فراتر می رفت. بدین ترتیب، این تعداد پس از عده مبتلایان روز پنجشنبه که سه هزار و ۸۶۵ نفر بود، بالاترین تعداد روزانه تاکنون است.

تعداد مبتلایان روز گذشته /جمعه/ یک هزار و ۹۴۱ تن نسبت به جمعه گذشته بیشتر است. این افزایش حاکی از گسترش سریع ویروس کرونا است.

از سوی دیگر کمیته برگزار کننده المپیک توکیو می گوید نتیجه آزمایش کرونا ۲۷ نفر دیگر از ورزشکاران و دست اندکاران المپیک مثبت شده است.

این کمیته روز گذشته اعلام کرد ۳ ورزشکار خارجی در میان این افراد هستند و ۲ نفر از آنها از جمله یک ورزشکار آمریکایی دو و میدانی در دهکده المپیک اقامت داشته اند.

از روز یکم ژوئیه که این کمیته ثبت موارد ابتلا را آغاز کرد، تعداد روزانه مبتلایان روز جمعه بالاترین تعداد بوده و از تعداد بی‌سابقه روز پنجشنبه بیشتر است.

در کل، نتیجه آزمایش کرونای ۲۲۰ نفر از ورزشکاران و دست اندرکاران المپیک مثبت بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha