امامزاده روح الحسنی(ع) تهران از ازدواج سه زوج سادات تا اطعام غدیر

تهران- ایرنا- همزمان با ایام عیدسعید غدیر خم امامزاده روح الحسنی (ع) تهران روز گذشته- جمعه- میزبان سه زوج سادات بود که پس از برگزاری مراسم در این امامزاده جشن زندگی مشترک خود را شروع کردند، همچنین این امامزاده اطعام غدیر و طرح توزیع بسته های معیشتی را به اجرا گذاشت.

به گزارش ایرنا، عصر روز گذشته حال و هوای امامزاده روح الحسنی (ع) تهران در حوالی میدان امام خمینی (ره) متفاوت بود، این بار شکل و شمایل زائرانش متفاوت بود چرا که این امامزاده واجب التعظیم در قلب تهران میزبان سه زوج سادات و خانواده هایشان بودند.

این امامزاده برگزار کننده مراسم عروسی این سه زوج سادات به مناسبت عیدسعید غدیر خم بود و در ورودی امامزاده ماشین های عروس به همراه وانت های جهیزیه و همچنین ورود عروس و داماد به همراه ذکر صلوات چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کرد.

سفره عقدی در مجاورت ضریح آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) ایجاد شده بود و پس از برگزاری این مراسم و همچنین انداختن عکس آتلیه عروس و داماد سوار ماشین های تزئین شده شدند و روانه خانه بخت شدند.

امامزاده روح الحسنی(ع) تهران از ازدواج سه زوج سادات تا اطعام غدیر

مدیرآستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) تهران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: همچون سال های گذشته این آستان به مناسبت عیدسعید غدیر خم میزبان سه زوج ساداتی بودند که بدلیل مشکلات مالی نمی توانستند زندگی مشترک خود را شروع کنند.

حجت الاسلام حجر رسولی افزود: این مراسم به همت گروه جهادی روضه الحسن (ع)، اداره اوقاف ناحیه ۳ شهر تهران و خیرین و بانیان برگزار شد که تامین جهیزیه، ماشین عروس و همچنین تهیه عکس آتلیه ای و همچنین تامین کمک هزینه این سه زوج سادات انجام شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های این آستان موضوع اطعام غدیر بود که یک هزار و ۵۰۰ پرس غذا در این آستان پخت شد و در بین نیازمندان تحت پوشش استان و افراد نیازمند شهر تهران و روستاهای اطراف توزیع شد.

امامزاده روح الحسنی(ع) تهران از ازدواج سه زوج سادات تا اطعام غدیر

مدیر آستان امامزاده روح الله الحسنی (ع) خاطرنشان کرد: برپایی کاروان شادی و همچنین کاروان سلامت نیز از دیگر برنامه های خادمان این آستان بود که افراد در میان روستاهای اطراف و مناطق محروم تهران ضمن برگزاری برنامه های شاد نسبت به توزیع اقلام بهداشتی اقدام کردند.

به گفته وی، توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان این آستان از دیگر برنامه های تدارک شده در ایام عیدسعید غدیرخم بود که در این آستان برگزار شد.

حجت الاسلام رسولی، ارزش ریالی هر یک از این بسته های معیشتی را ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گفته وی، در مناسبت های پیش رو از جمله ماه محرم و صفر ویژه برنامه های این آستان همچون سال های گذشته برگزار خواهد شد.

امامزاده روح الحسنی(ع) تهران از ازدواج سه زوج سادات تا اطعام غدیر

به گزارش ایرنا، آستان واجب التعظیم روح الله الحسنی (ع) در میدان امام خمینی (ع) قرار دارد.

قدمت این امامزاده به قرن دهم هجری بر می گردد که بدلیل اینکه این امامزاه در پشت دروازه تهران و در مقابل کاخ گلستان بود عملا درهای این امامزاده به روی مردم بسته بود.

در شرایط بعد از انقلاب به خاطر تحرکات گروهک منافقین برای انفجار ساختمان مخابرات میدان امام خمینی(ع) بازهم درب این امامزاده بسته بود و فقط دوشنبه ها اهالی محل به زیارت امامزاده روح الله می رفتند.

در سال ۹۰ و ایجاد شرایط عادی مساحتی به متراژ حدود ۹۰۰ متر برای این امامزاده در نظر گرفته شد و از آن سال به بعد عموم مردم کم کم با آن آشنا شدند و در سال ۹۳ فاز اول احداث این امامزاده به پایان رسید.

همچنین نسب امامزاده روح الله (ع) طبق شجره نامه با ۲۷ واسطه به امام حسن مجتبی (ع) می‌رسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha