تحقق نظارت بر محدودیت‌های کرونایی اصناف در سیستان و بلوچستان۹۰درصد است

زاهدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: تحقق طرح نظارت بر اصناف در شرایط کرونایی در این استان طی روزهای اخیر ۹۰ درصد بوده است.

داود شهرکی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در طرح نظارتی بر اصناف در زمان محدودیت‌های کرونایی سیستان و بلوچستان از یکم تیر تا ۶ مرداد ۳۰ هزار و ۷۸۷ واحد صنفی بازرسی که هفت هزار و ۵۶۴ واحد اخطار و تذکر دریافت کردند.

وی افزود: با توجه به شدت گرفتن شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان و بنا بر ابلاغ دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا طرح ویژه نظارتی در همین ارتباط و در قالب انجام گشت‌های مشترک بازرسی با حضور دستگاه‌های ذیربط از یکم تیر شروع شده است.
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سمت واحدهای صنفی مراتب را برای بررسی و رسیدگی از روش‌های تماس تلفنی با سامانه ۱۲۴ و مراجه به وب سایت www.۱۲۴.ir گزارش کنند.

وی ادامه داد: در راستای اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، واحدهای صنفی که در شهرستان‌های منطقه قرمز شیوع این ویروس قرار گرفته‌اند برای حفظ سلامت خود، خانواده و مردم از بازگشایی واحدهای صنفی که در گروه یک قرار ندارد ( گروه‌های ۲ و سه و چهار) خودداری کنند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان؛ با فوت ۱۷ مورد جدید، شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۱۷۸ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری  اظهارداشت: همچنین با افزوده شدن ۸۴۲مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان، شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۹۳هزار و ۳۴۵نفر رسید.

وی با بیان اینکه ۸۳۰ بیمار حاد تنفسی و  ۳۳۴مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha