آمریکا با قرارداد فروش بالگردهای نظامی به اسرائیل موافقت کرد

نیویورک - ایرنا - خبرگزاری رویترز اعلام کرد وزارت خارجه آمریکا با قرارداد ۳.۴ میلیارد دلاری فروش بالگردهای نظامی به اسرائیل موافقت کرد.

این خبرگزاری انگلیسی از واشنگتن گزارش داد: وزارت خارجه آمریکا روز جمعه (به وقت محلی) اعلام کرد که فروش بالقوه ۱۸ فروند بالگرد سنگین  CH -۵۳K به اسرائیل در معامله ای به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار را تایید کرده است.
این قرارداد شامل موتورها ، سیستم های ناوبری ، سلاح ، تجهیزات پشتیبانی ، قطعات یدکی و پشتیبانی فنی خواهد بود. شرکت لاکهید مارتین و جنرال الکتریک پیمانکاران اصلی این قرارداد هستند.
بر اساس گزارش رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: واشنگتن به امنیت اسرائیل متعهد است و برای منافع ملی آمریکا بسیار ضروری است که به اسرائیل کمک کند تا بتواند یک قدرت دفاعی قوی و آماده داشته باشد.
رویترز نوشت به رغم تأیید وزارت خارجه، این اعلان نشان نمی دهد که قرارداد امضا شده یا مذاکرات به پایان رسیده است.
پیش از این نیز، روزنامه واشنگتن پست در ماه آوریل اعلام کرده بود دولت جو بایدن با امکان فروش ۷۳۵ میلیون دلار تجهیزات نظامی به اسرائیل موافقت کرد.
قراردادهای نظامی آمریکا با رژیم صهیونیستی در حالی است که طبق اعلام دبیرکل سازمان ملل، از اول آوریل ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱، نیروهای نظامی و امنیتی اسرائیل ۲۱ فلسطینی از جمله ۶ پسر را کشته و ۱۶۶۲ فلسطینی دیگر از جمله ۱۸۵ کودک (۷ دختر و ۱۷۸ پسر) و ۲۱ زن را مجروح کردند.
مقامات رژیم صهیونیستی همچنین در این مدت، ۱۰۱۵ منزل فلسطینیان را تخریب کرده اند. این تخریب ها در ماه رمضان سال ۲۰۲۰، در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ بیش از سه برابر افزایش یافت. چنین اقداماتی منجر به جابجایی ۱۲۵۵ فلسطینی شد که اکثریت آنها زنان (۲۹۶) و کودکان (۶ نفر از جمله ۳۰۵ دختر) بودند. در ۷ ژوئیه ۲۰۲۱ نیز رژیم اسرائیل روستای فلسطینی حومسا الفوقا را برای پنجمین بار بطور کامل تخریب کرد.
رژیم صهیونیستی در حمله ۱۱ روزه خود به غزه در ماه می ۲۰۲۱، بیش از ۲۳۰۰ واحد مسکونی را نابود کرد و طبق گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، تخمین زده می شود ۱۶۲۵۰ واحد مسکونی نیز تا حدی آسیب دیده اند و امکانات و زیرساختهای آب و بهداشت، ۵۸ تأسیسات آموزشی، ۹ بیمارستان و ۱۹ مرکز بهداشت نیز آسیب دیده اند.
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha