آمار جان باختگان کرونا در هرمزگان به یک هزار و ۶۸۲ نفر رسید

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با فوت ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، آمار فوتی های این ویروس در استان به یک هزار و ۶۸۲ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام وضعیت بحرانی هرمزگان از نظر شیوع کرونا، اظهار داشت: این ویروس مرگبار پیر و جوان را با هم درگیر می کند و فوتی های شبانه روز گذشته در بازه سنی ۲۱ تا ۹۰ سال بودند که این نشان می دهد، هیچکدام از گروه های سنی از خطرات این ویروس در امان نیستند.

وی با اشاره به روند صعودی شیوع کرونا در هرمزگان و افزایش آمار بستری ها و فوتی در استان، خاطرنشان کرد: طی هفته گذشته آمار فوتی های کرونا نسبت به هفته قبل تر ۸۱ درصد ،شمار موارد بستری در بخش عادی کووید ۱۹ ، ۲۴ درصد و موارد بستری در آی سی یو ۱۹ درصد و آمار مثبت تست های کرونا ۳ درصد افزایش یافته است.

این مقام مسوول تصریح کرد: متاسفانه هم اکنون یک هزار و ۱۶۸ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که از این شمار ۲۲۴ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند.

نوروزیان با بیان اینکه شمار بیماران بستری ۱۶۸ نفر بیش از ظرفیت تخت های کووید ۱۹ در هرمزگان است، افزود: از مجموع بستری ها ۱۲۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۲۳ از آنها بسیار وخیم گزارش شده و پزشکان امید چندانی به بهبودی آنها ندارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: در حال حاضر در سراسر استان شاهد چرخش هر دو نوع ویروس جهش یافته انگلیسی و دلتا هستیم که هر دو نوع آن از سرایت پذیری و کشندگی بالایی برخوردار هستند و شهروندان باید مراقب باشند تا خود و عزیزانشان مبتلا به این ویروس مرگبار نشوند.

دکتر نوروزیان انجام واکسیناسیون ، رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه استفاده از دو ماسک، شست و شوی مرتب دست ها و اجتناب از حضور در تجمع ها و انجام سفرهای غیرضروری را از جمله مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا عنوان کرد.

وی مجموع واکسن تزریق شده در هرمزگان را ۲۷۷ هزار و ۹۲۴ دز اعلام کرد و گفت: ۲۳۵ هزار و ۸ نفر دز اول و ۴۲ هزار و ۹۱۶ نفر دز اول را دریافت کردند که از این شمار ۳ هزار و ۳۹۲ نفر در شبانه روز گذشته برابر ویروس کرونا واکسینه شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha