یک پلیس در حمله به دفتر سازمان ملل در افغانستان کشته شد

تهران-ایرنا- بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، نیروهای ناشناس روز جمعه به دفتر امداد سازمان ملل در هرات افغانستان حمله کردند که بر اثر آن یک نیروی پلیس کشته و چند نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از "اسپوتنیک"، دفتر امداد سازمان ملل در افغانستان در بیانیه‌ای ضمن اشاره به اینکه به هیچ یک از کارکنان آن صدمه‌ای نرسیده است گفت: سازمان ملل در افغانستان حمله امروز به دفتر خود در هرات را که منجر به کشته شدن یک نیروی پلیس و زخمی شدن چندین نفر دیگر شد به شدت محکوم می‌کند. 
تاکنون هیچ گروهی مسولیت این حمله را برعهده نگرفته است. 
دفتر امداد سازمان ملل پیش از این در گزارشی اعلام کرده بود که از ماه مه سال جاری میلادی تاکنون و درمیان خروج نیروهای خارجی از افغانستان، موارد تلفات در میان غیرنظامیان در این کشور افزایش یافته است. بر اساس گزارش سازمان ملل، در این مدت، ۵ هزار و ۱۸۳ غیر نظامی در افغانستان کشته شده‌اند که یک افزایش ۴۷ درصدی تلفات نسبت به دوره مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد. 
دفتر امداد سازمان ملل در افغانستان در توییتی گفت: سازمان ملل از همه طرف‌ها می‌خواهد نهایت بردباری و احتیاط را انجام دهند تا به غیر نظامیان بیشتری آسیب نرسد. در صورت ادامه درگیری‌ها در قندهار، جان غیر نظامیان در این شهر در خطر خواهد بود. 
نیروهای آمریکایی بر اساس توافق صلح امضا شده با گروه طالبان در سال ۲۰۲۰، درحال ترک افغانستان هستند. خروج نیروهای آمریکایی با دستور جو بایدن رئیس جمهوری این کشور سرعت بیشتری گرفته است. 
درمیان خروج نیروهای آمریکایی و خارجی از افغانستان، درگیری‌ها میان گروه طالبان و نیروهای امنیتی دولتی این کشور به شدت افزایش یافته است. 
برخی از گزارش‌ها حاکی کنترل ۹۰ درصد ا مرزهای افغانستان توسط گروه طالبان هستند اما دولت در کابل این گزارش‌ها را بی‌اساس دانسته است. 

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha