۸ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 84420811
۰ نفر

برچسب‌ها

شوراها ناظر واقعی بر عملکرد مدیریت شهری هستند

قزوین-ایرنا- مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت:شوراها نظاره گر و تماشاگر عملکرد شهرداری‌ها نیستند بلکه باید ناظر واقعی بر عملکرد مدیریت شهری باشند.

به گزارش ایرنا، مصطفی صالحی روز جمعه در دوره آموزشی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین ضمن تبریک به منتخبان و آرزوی موفقیت برای آنان، افزود: نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها از سوی شوراها ضروری است و باید به آن بیش از پیش توجه شود چراکه گاهی مشاهده شده در کنار همه این نظارت ها تخلفاتی پیش آمده است.

وی در ادامه افزود: فقدان کارشناسی و نظارت به موقع شوراها بر عملکرد و اقدامات شهرداریها در حوزه‌های مختلف باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و در نهایت کاهش اعتماد مردم به نهادهای محلی مثل شهرداریها می شود.

صالحی تصریح کرد: در زمینه جلوگیری از تخلفات شهرداری ها باید شوراها از مکانیزم قانونی خود بیش از گذشته استفاده کنند و دغدغه های مردم را به مسایل دیگر اولویت دهند و تنها به فکر خدمت رسانی به مردم باشند.

وی وجود هزینه های سرسام آور جاری را در شهرداری قزوین در مقایسه با هزینه های شهرهایی با جمعیت بیشتر از شهر قزوین، چالش جدی و غیر معقول دانست و افزود: شورای اسلامی دوره ششم باید با استفاده از تمام ظرفیت مدیران شایسته شهرداری در گام اول یک تحول بزرگ در مدیریت شهری ایجاد کند و موضوعات فعلی را مدیریت نماید.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین برای مدیریت درست و علمی شهرهای استان، اخذ نظرات و مشاوره با نخبگان و فرهیختگان را توسط شوراهای اسلامی ضروری دانست و افزود: شوراها برای مدیریت درست، صحیح و علمی نیاز به اولویت بندی نیازهای اساسی و اصلی و همچنین شناخت معضلات، مشکلات، کمبودها و ظرفیت‌ها با استفاده از نظرات مردم و تمام عقول و صاحب نظران دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha