کرونا در استان بوشهر طغیان کرد

بوشهر -ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شیوع ویروس کرونا با بستری ۷۲۵ نفر در بیمارستان‌های این استان به حد طغیان رسید.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید کشمیری روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۱۰۹ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر ۵۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی بستری هستند که از این مجموع ۱۱ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری بیان کرد: امروز هفت مورد  فوتی ناشی از ابتلا به کرونا شامل ۲ مرد با سن ۶۰ و ۶۲ و ۲ زن ۵۰ و ۷۳ ساله با سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی، فشارخون، کلیوی و دیابت، ۲ مرد با سن ۴۸ و ۵۱ و یک زن ۳۷ ساله بدون بیماری زمینه ای در استان بوشهر به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در شبانه‌روز گذشته ۱۶۴ بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۱۱۸  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۵هزار و ۵۴۷ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا و یکهزار و ۴۲۰ نفر نیز در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

کشمیری در باره کمبود کیت‌های تشخیص آزمایشگاهی در استان بوشهر گفت: با وجود تامین ۱۰ هزار کیت آزمایشگاهی از سوی شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و واردات محموله های دیگر از سوی دانشگاه اما با توجه به نیاز روزانه یکهزارو ۵۰۰ تا ۲ هزار کیت این میزان جواب‌گوی نیاز استان نیست.

وی منابع مالی لازم برای تامین کیت‌های آزمایشگاهی بسیار بالا است و مشکل کمبود کیت تنها مربوط به استان بوشهر نیست بلکه یک کشوری است.

کشمیری گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها در این شرایط تلاش شده بخش‌های معمولی به بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یابد و براساس افزایش شمار بیماران اقدام به افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی شد، افزون براین همکاری سایر مراکز درمانی غیر دانشگاهی از جمله بیمارستان سلمان فارس تامین اجتماعی و نیروهای مسلح برای خدمات رسانی به بیماران ضروری است.

دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در باره راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در استان بوشهر گفت: امکان راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در این استان وجود ندارد اما زیرساخت‌های لازم وجود دارد و تنها مشکل موجود نبود نیروی لازم و کادر درمان است که باید تامین شود.

وی یادآور شد: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر یک بخش ویژه با ۷۰ تخت راه اندازی کند که در زمان حاضر مجوز به کارگیری موقت ۲۰ پرستار گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha