هدف اصلی موفقیت در بازی‌های آسیایی است/ درخشش ۲ ماه قبل فراموش نشود

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون بوکس، گفت: هدف اصلی ما موفقیت در بازی‌های آسیایی سال آینده در هانگژو چین است، ضمن اینکه نباید درخشش ۲ ماه قبل ملی‌پوشان در قهرمانی آسیا را فراموش کنیم.

«حمیدرضا قبایی‌زاده» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص عملکرد ۲ بوکسور ایران در بازی‌های المپیک توکیو، اظهار داشت: «دانیال شه‌بخش» در مبارزه اول عملکردی عالی داشت و اجازه هنرنمایی به نماینده مراکش نداد. متاسفانه در راند سوم، حریف مراکشی ضربه‌ای خطاب به پیشانی دانیال وارد کرد و موجب مصدومیت شدید او شد که همین پارگی پیشانی در بازی دوم کار دست نماینده شایسته ایران داد.

وی افزود: شه‌بخش در مبارزه برابر قهرمان جهان در کوبا هم خوب بود و در راند دوم بسیار مقتدرانه و هجومی نشان داد اما متاسفانه آسیب دیدگی باعث شد تا داور بازی را پایان یافته اعلام کرده و کار دانیال به اتمام برسد. او بوکسور بسیار توانمندی است و در توکیو هم توانش را اثبات کرد.

دبیر فدراسیون بوکس در خصوص عملکرد شاهین موسوی هم، توضیح داد: او در راند دوم و سوم مبارزه با نماینده ژاپن برنده بود اما عملکردش در راند نخست موجب شد تا در مجموع بازنده اعلام شود و اعتقاد دارم که داوران در خصوص موسوی کم لطفی کردند.

قبایی‌زاده گفت: کادر فنی و بوکسورها برای حضوری خوب در المپیک، زحمت زیادی کشیدند و به هیچ عنوان حریفان دست و پا بسته‌ای نبودند. باید قبول کنیم که حریفان بسیار باتجربه‌تر بودند. وقتی تعداد مبارزه آنها را با نمایندگان کشورمان مقایسه می کنیم خیلی چیزها مشخص می‌شود.

وی گفت: چند ماه دیگر مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم و سپس باید برای سال آینده و حضور در بازی‌های آسیایی، آماده شویم. علاقمندان به بوکس واقع‌بین باشند و فراموش نکنند که بوکسورهای ما حدود دو ماه قبل چه عملکرد درخشانی در قهرمانی آسیا داشتند و توانستند با شکست دادند قهرمانان جهان و آسیا به چهار مدال برسند.

قبایی‌زاده تصریح کرد: تعداد مسابقات بین‌المللی و اردوهای مشترک سایر کشورها با ما قابل مقایسه نیست و اکنون هدف اصلی ما بازی‌های آسیایی سال آینده است. مطمئن باشید حضور خوبی در قهرمانی جهان خواهیم داشت و از آنجا استارت موفقیت در بازی‌های آسیایی را خواهیم زد.

دبیر فدراسیون بوکس، اضافه کرد: نتیجه نگرفتن در المپیک دلیلی بر ضعف نیست و مطمئن باشید حرکت مثبتی که بوکس ایران آغاز کرده به‌زودی نتیجه خواهد داد. قطعا از تیم ایران در آینده زیاد خواهیم شنید.

وی گفت: از منتقدانی که با نقدهای سازنده خود موجب حرکت بهتر بوکس می‌شوند، ممنونم و از آنها می‌خواهم که واقع بین باشند. مهم بوکس است و نباید نگاه شخصی داشته باشیم چراکه همه ما می‌رویم و این موفقیت بوکس است که باید در اولویت قرار بگیرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha