افراد واکسینه شده هم باید آزمایش کرونا بدهند

تهران-ایرنا- مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد: افرادی که واکسن کامل کرونا را دریافت کرده‌اند هم باید پس از قرار گرفتن در نزدیکی فرد آلوده به کووید-۱۹ آزمایش کرونا بدهند.

به گزارش گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از روزنامه نیویورک تایمز، در دستورالعمل های به روز شده مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا آمده است: افرادی که کاملاً در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده اند، در صورت تماس با افراد آلوده، چه علائم داشته باشند و چه نداشته باشند، باید از نظر آلودگی به این ویروس آزمایش شوند.

این مرکز افزود: حتی افراد کاملا واکسینه شده در برابر کووید-۱۹ نیز هنوز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. اما این عفونت در آنها خفیف یا بدون علامت است.

این در حالی است که سازمان یادشده قبلا اعلام کرده بود افراد واکسینه شده کامل در برابر ویروس کرونا، بعد از قرار گرفتن در معرض این ویروس، دیگر نیازی به آزمایش ندارند مگر اینکه علائم داشته باشند.

اکنون این سازمان اعلام کرد که افراد کامل واکسینه شده نیز باید پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا، در مکان های سرپوشیده عمومی از ماسک استفاده کنند و سه تا پنج روز بعد آزمایش کرونا بدهند. در صورتی که نتیجه آزمایش آنها منفی باشد، می توانند دیگر ماسک به صورت نزنند اما اگر نتیجه آزمایش آنها مثبت بود، باید برای مدت ۱۰ روز قرنطینه شوند. 

با این حال روزنامه تایمز گزارش داد اگر چه افرادی که کاملا در برابر کرونا واکسینه شده اند نیز هنوز می توانند به این ویروس آلوده شوند اما این افراد معمولا به نوع خفیف یا بدون علامت این بیماری مبتلا می شوند زیرا واکسن های کرونا محافظت قویی در برابر ویروس کووید-۱۹ ایجاد می کند.

توصیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا برای انجام آزمایش کرونا در مورد افراد کاملا واکسینه شده در برابر این ویروس در صورت مواجهه با یک فرد کرونایی در روزی منتشر شد که این سازمان اعلام کرد، این افراد در صورتی که در مناطقی زندگی می کنند که نرخ انتقال کرونا در آنجا بالاست، باید در مکان های سرپوشیده نیز ماسک بزنند.

این سازمان همچنین به افراد واکسینه شده ای که در تماس نزدیک با افراد غیرواکسینه شده از جمله کودکان زیر ۱۲ سال قرار دارند، توصیه کرد که در مکان های سرپوشیده و بدون توجه از میزان انتقال کرونا در جامعه محلی ماسک بزنند.

این سازمان در یک توصیه دیگر بر استفاده از ماسک برای کارکنان مدارس سراسر جهان تاکید کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha