هشدار رییس پلیس راهور یزد: گواهی‌نامه رانندگان پرخطر ابطال می‌شود

یزد- ایرنا- رییس پلیس راهور یزد به رانندگان پرخطر و حادثه آفرین هشدار داد در صورت ادامه بی‌قانونی و نقص مقررات راهنمایی و رانندگی و انجام حرکات خطر آفرین، گواهی‌نامه رانندگی آنها ابطال و از ادامه رانندگی آنها جلوگیری می شود.

سرهنگ مهدی زارع روز شنبه در گفت و گو با ایرنا از آغاز اجرای طرح تشدید برخورد با رانندگان پرخطر و حادثه آفرین در این استان خبر داد گفت: ابطال گواهی نامه این دسته از رانندگان پس از تایید عدم سلامت آنها در مراجع ذیصلاح انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: طرح تشدید برخورد با رانندگان پر خطر با هماهنگی مقامات قضایی استان با هدف افزایش ایمنی ترافیک در استان انجام می گیرد.

به گفته وی در راستای این طرح با آن دسته از رانندگانی که اقدام به حرکات خطر آفرین مانند سرعت بالا، حرکات مارپیچ، لایی کشی و غیره کنند به شدت برخورد می شود.

سرهنگ زارع اضافه کرد: این برخورد قانونی شامل توقیف خودرو به مدت سه ماه، ضبط و ابطال گواهینامه در صورت تایید عدم سلامت راننده و ممنوعیت رانندگی خواهد بود .

وی تاکید کرد: اجرای این طرح به صورت مستمر و تا اطلاع ثانوی در دستور کار پلیس خواهد بود و دوربین های نظارتی هم با کمک عوامل انتظامی و پلیس راهور بر اجرای آن نظارت خواهند داشت.

وی یادآور شد: طرح برخورد با رانندگان خطرساز شامل موتورسواران نیز خواهد بود.

افزایش حوادث رانندگی در ماههای اخیر در سطح شهر یزد موجب نگرانی مردم و رانندگان قانون مدار شده است که آخرین مورد آن حادثه دلخراش بلوار پاکنژاد بود که در آن یک راننده خطرآفرین پس از برخورد با ۲ خودرو دیگر منجر به زخمی شدن هفت نفر و فوت یک شهروند بزدی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha