آذربایجان غربی تا سه شنبه بارانی است

ارومیه-ایرنا-کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: هوای استان تا روز سه شنبه همراه با بارش رگباری باران، تگرگ ،رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

مهدی کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بارش متناوب رگباری باران از روز شنبه پیش بینی می شود سیلابی شدن رودخانه ها و ابگرفتگی معابر رخ دهد که لازم است تدابیر لازم در زمینه کاهش خسارتها به کار بسته شود.
وی بیان کرد: اداره کل هواشناسی استان برای این منظور هشدار زرد هواشناسی صادر کرده است و لازم است تا کوهنوردان و جوامع محلی از تردد در کوهپایه ها نیز به علت احتمال صاعقه زدگی خودداری کنند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بارشی در ایستگاهها گزارش نشده ولی گزارشهای رسیده بیانگر بارشهایی در خارج از ایستگاهها بوده است.
کریمی ادامه داد: نیمه شمالی و مرکزی استان از روز شنبه بارانی است و روزهای یکشنبه و دوشنبه در کل استان احتمال بارشهای رگباری و رعد و برق و وزش تند باد وجود دارد.
وی اضافه کرد:در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان ارومیه دمایی بین ۱۷ و ۲۷ درجه سانتی گراد داشت و چالدران با مثبت ۱۱ درجه سانتی گراد خنک ترین و شاهیندژ با مثبت ۳۴ درجه سانتی گراد گرم ترین شهر استان بوده است.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی استانی با اب و هوای خنک کوهستانی است که متوسط بارندگی در آن بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha