خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

مشهد - ایرنا - لزوم تلاش دولت جدید برای تحقق انتظارات مردم و گشودن گره‌های اقتصادی، الگوگیری دولت جدید از دولت قبل مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن غرب و نقش محوری ولایت فقیه در توفیقات نظام اسلامی از جمله مباحث امامان جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بود.

سبزوار - امام جمعه سبزوار گفت: دولت جدید با تلاش بیشتر و گام‌های بزرگ در مسیر تحقق انتظارات جامعه، باعث امیدآفرینی و دلگرمی بیشتر مردم شود.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه سبزوار با تاکید بر لزوم انتخاب کابینه قوی، متخصص، متعهد و تلاشگر توسط رییس دولت سیزدهم،  تصریح کرد: در شرایط دشوار اقتصادی، موفقیت دولت جدید نیازمند همیاری و مساعدت همه جریان ها، مردم و برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های عملی و عملیاتی است.

امام جمعه سبزوار همچنین با تقدیر از تلاش‌های شورای اسلامی دوره پنجم این شهر گفت: انتظار می رود منتخبان متعهد و انقلابی دوره ششم شورای اسلامی نیز با اقدامات و طرحهای بزرگ و زیربنایی، بستر توسعه، عمران و آبادانی بیشتر این شهر را فراهم کنند.

حجت الاسلام مقیسه با تبریک عید سعید غدیر افزود: علامه امینی، محدث و مفسر بزرگ جهان اسلام با تدوین کتاب الغدیر، به اثبات مقام و جایگاه ولایت امام علی(ع) از جنبه های  مختلف تاریخی، تفسیری، روایی و حدیثی، فقهی، ادبی، کلامی و اصولی پرداخته است.

تربت حیدریه - امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای هیات دولت دوازدهم، اظهار داشت: اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم باید تجربه‌ای برای دولت های آینده باشد که غرب قابل اعتماد نیست.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی بااشاره به عید غدیر، مهمترین پیام آنرا تداوم امامت دانست و گفت: مهمترین پیام عیدالله الاکبر، تداوم نبوت در قالب امامت است و این بدان معنا است که با تداوم امامت، استقلال جامعه تامین می‌شود.  
وی اظهار کرد: پیام دوم واقعه غدیر، ضرورت هدایت جامعه به صراط مستقیم است و این صراط مستقیم همان وجود مقدس حضرت امیرالمومنین(ع) است که حضرت رسول(ص) با انتخاب ایشان، این ۲ پیام را به نسل آینده اعلام فرمودند.
گناباد - امام جمعه گناباد گفت: موفقیت و سربلندی های نظام جمهوری اسلامی در سالهای گذشته، مرهون هدایت های مدبرانه ولی معظم فقیه است.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: ولایت فقیه از جایگاه خاصی در نظام جمهوری اسلامی برخوردار است و این نظام به برکت رهبری حکیمانه ولی فقیه در بیش از  ۴۰ سال گذشته، ثابتقدم و استوار در برابر ترفندهای دشمنان ایستاده است و مسیر پیشرفت،  عزت و تعالی را در بخش های مختلف می پیماید.

وی ادامه داد: باید همواره با حفظ وحدت کلمه و تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب و ولی فقیه بر حضور خود در صحنه های حمایت از دستاوردهای انقلاب بیفزاییم و بدانیم که تا زمانی که این عوامل پیروزی انقلاب را حفظ کنیم و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم، هیچ بحران آفرینی و توطئه ای از سوی دشمنان خللی در عزم راسخ ملت ایجاد نمی کند.

 امام جمعه گناباد با یادآوری سفر یک ماه گذشته استاندار خراسان رضوی به این شهرستان،  خواستار اهتمام مسوولان ذیربط و فرماندار شهرستان برای پیگیری تحقق مصوبات این سفر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha