باران تابستانه سه میلیون مترمکعب آب وارد سد گلستان کرد
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت که براثر بارش‌های رگباری ۴۸ ساعت گذشته در این استان بویژه نواحی شرق آن، تا کنون سه میلیون متر مکعب وارد سد مخزنی گلستان در حوزه شهرستان گنبدکاووس شده است.

جواد تیموری روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورود این حجم آب به سد گلستان که پیش از این براثر کاهش ۴۶ درصدی بارش‌های سال آب جاری و وقوع پدیده خشکسالی، خشک شده بود، قابل توجه است.

وی افزود: هم اکنون حجم آب ورودی به سد گلستان ۲۳ متر مکعب بر ثانیه است که افزایش آب این سد را طی امروز و فردا به همراه خواهد داشت.

تیموری اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته در گلستان و در حوضه نکارود سه میلی‌متر، حوضه خلیج گرگان و قره سو به ترتیب حدود ۹ و ۱۰ میلی‌متر و حوضه گرگان رود و ۱۷ سرشاخه آن به طور میانگین حدود ۲۷ میلی‌متر باران باریده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان ادامه داد: حجم آب حاصل از بارش‌های اخیر که مطابق اعلام هواشناسی تا عصر امروز نیز ادامه دارد، پس از پایان باران توسط کارشناسان این شرکت برآورد و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون ذخیره آب سدهای گلستان کمتر از ۵۰ میلیون متر مکعب معادل ۲۰ درصد ظرفیت سدهای استان است در صورتی که در مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد ظرفیت سدهای گلستان آب داشت.

استان ۱.۹ میلیون نفری گلستان ۱۴ سد کوچک و بزرگ با مجموع ظرفیت ۲۴۴ میلیون متر مکعب دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha