حرکت در مسیر ولایت فقیه ادامه راه پیامبر (ص) است

بروجرد - ایرنا - رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه لرستان گفت: حرکت در مسیر ولایت فقیه ادامه راه پیامبر اسلام (ص) است و مخالفت با این امر نتیجه‌ای نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام مرتضی حقیان در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه بروجرد افزود: در جریان انقلاب اسلامی ایران هم افرادی بوده اند که در مقاطع زمانی مختلف به جای ولایت پذیری، یک جریان انحرافی را دنبال می کنند.

وی اظهار داشت: هر زمانی که ولی فقیه، امر خدا و رسول اکرم (ص) محور کارها بوده نتیجه خوبی حاصل شده است و اگر غیر مسیر ولی فقیه در کشور حرکت شود نتیجه ای نخواهیم گرفت.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه لرستان گفت: چه زلزله اعتقادی در میان جمعیت ۱۲۰ هزار نفری غدیر اتفاق افتاد که ۷۰ روز بعد از آن، امر پیامیر(ص) نادیده گرفته و امام علی(ع) کنار گذاشته شد.

حجت الاسلام حقیان با بیان اینکه ۲ جریان و اندیشه سیاسی در آن زمان وجود داشت ادامه داد: اولین جریان، تسلیم در برابر تصمیم پیامبر (ص) بود که از نگاه این جریان امر خدا و رسول باید اجرا شود.

وی اظهار داشت: جریان بعدی معتقد بودند بنا بر دلایل خود آنان باید امر خدا و رسول خدا (ص) نادیده گرفته شود، بنابراین حدیث غدیر نادیده گرفته شد و این جریان با سخنرانی هایی که در ثقیفه داشتند به نظر خود رسیدند.

وی گفت: واقعیت این است افرادی که با حضرت علی(ع) مخالفت کردند ایمان در دل و جان آنان رسوخ نکرده بود، ولی کسانی مانند سلمان، ابوذر و مقداد ایستادند و مقاومت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha